Lätile kingitud 100 miljonit ja vähihaigetele annetusi koguv peaminister — see on kurb!

Repliik,
- Updated
©UU
Eurotoetused jäävad järgmisel kümnendil Eesti jaoks tuntavalt väiksemaks.

Ilmselt on paljudel televaatajatel meeles kunagine teles nähtud ülekanne sellest, kuidas üks vanem mees ründas verbaalselt peaminister Jüri Ratast, kes kogus mullu ühes kaubanduskeskuses annetusi.

Ärritunud kodaniku meelepaha väljendus tema sõnades: peaminister saaks oma kabinetis istudes ja riiklikke probleeme lahendades vähihaigetele lastele kümneid kordi rohkem kasu tuua kui niigi kehvas majanduslikus olukorras olevatelt kaaskodanikelt raha kerjates.

Sel nädalal korraldab vähiravifond “Kingitud elu” heategevustalgud “Kingime elu!”, mille raames kogutakse tänavu annetusi nende vähihaigete ravi toetuseks, kes kasvatavad alaealisi lapsi — teiste hulgas on  annetusi kogumas peaminister Jüri Ratas, riigihaldusminister Janek Mäggi ja mitmed riigikogulased, vahendab BNS.

Vaidlustamata vähemalgi määral heade inimeste annetuste tohutut mõju abivajajate päästmisele, peab nõustuma eelnimetatud kodanikuga — peaminister korjanduskarbiga mõjub ikkagi väga masendavalt. Teda tahaks näha pigem oma tegelikus ametis, kus ta võiks kasvõi ettevõtjatele helistades vähifondi kümneid kordi rohkem raha juurde tuua.

Kaubanduskeskuses ringi tatsav Jüri Ratas on kui appikarje — meie tervishoid on hullus olukorras, mina ei suuda midagi ära teha, annetage ometi! Seda eriti veel hiljutise sünnitusosakondade sulgemise valguses, kus valitsusjuht laiutas käsi — mis ma teha saan? Ehk tuleks siis järgmisel nädalavahetusel annetuskarbiga Põlva ja Valga haiglatele raha koguma?

Valimised on ukse ees ja poliitikud tahavad ikka endast hea mulje jätta, nagu nad hooliksid lihtinimestest. Paraku mõjuvad nad annetusi kogudes pigem naeruväärsena, sest nende tegelik ametikoht annab vähihaigete abistamiseks kümneid kordi suuremaid võimalusi. Kui paljud raskelt haiged saanuks abi selle 100 miljoni eest, mille Ratase valitsus Lätile kinkis? Ka riigikogulased saaksid neid aidata, hääletades vastu eelnõudele, millega maksumaksja raha kahtlastesse projektidesse pillutakse!

Kaubanduskeskustes toimuv on poliitšõu, mitte tõsine töö abivajajate toetamiseks! Kuigi jah, mingid summad seal ju kogutakse, aga inimesed annetavad meelsasti ka ennast naeruväärseks tegeva Ratase vahendamiseta!

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused