Lauri Vahtre hoiatab kollektiivse psühhoosi, nõiaprotsesside ja kristallööde eest – kas ühiskond hakkab mõistuse häält kuulama?

Repliik,
©Scanpix
Eesti poliitik, ajaloolane, kirjanik, stsenarist ja tõlkija Lauri Vahtre.

Lauri Vahtre kirjutab oma ERR-i arvamusloos sellest, kui lihtne on praeguses Eestis “valesti” öeldud sõnade eest saada vaimne 25+5 ehk kui Stalini ajal saadeti selle eest Siberisse, siis nüüd pekstakse kodumaal meedia abiga lapikuks.

Vahtre toob päris palju näiteid: Kanada hokikommentaatorist, kes kritiseeris riigi hüvesid nautivaid migrante selle eest, et nood ei raatsi osta paaridollarilist veteranide mälestamise rinnamärki ja sai selle eest avaliku hukkamõistu osaliseks; Urmas Reinsalu juhtumist, kus “kanakarja kambakas” oli tegelikult asjakohane ütlus, kuid vabandamisest hoolimata mõnitati meest avalikkuse ees pikalt; Riina Solmanist, kelle süütu kõrvalmärkus ajas fanaatikud marru; Soomes aga peksti keegi moraalselt läbi piiblitsitaadi kasutamise eest.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Vastaspoole otsene laim jääb seevastu karistamata, sest see on poliitiliselt korrektne ja järelikult polegi laim,” nendib Vahtre. “Tõdemus “rassid on olemas” teeb teid neegriverd janunevaks rassistiks, “vahel võib lapsele näppude pihta lüüa ka” näitab, et olete sadistlik lapsepeksja. “Võttis naise, läks mehele” – nii kõneleb meesšovinist, kes tahab naised pliidi külge aheldada. Kõige kindlam ongi ahistamissüüdistus. Süüdistatavat tabab viivitamatu põlgus ja kodanlik hukkamine; kas ta ka tegelikult süüdi on, ei oma erilist tähtsust.”

Lauri Vahtre on selle arvamusavaldusega väga hästi lahti kirjutanud ühiskonnas toimuva nõiajahi. Nüüd on iseasi see, kui palju tunneb seesama ühiskond Vahtre jutus ära iseenda ja kui palju on temas enesekriitilist meelt, et lõpetada see üksikute sõnade ja lausete ümber inkvisitsioonilõkete kuhjamine.

Opositsioon on sellise taktika endale infosõdade relvaks valinud ja seetõttu on karta, et moraalset enesepuhastust nii lihtsalt ei tule. Seda enam, et kogu maailma proletaarlased toituvadki nüüd oma vastaste hävitamisest “valede” väljendite või aastakümnete taguste teismeliste lolluste ahistamiseks tembeldamise abiga.

Lauri Vahtre arvamuslugu saab lugeda SIIT

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused