Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Leedu: Eesti ja Läti kaaluvad EL-i välispiirile tara ehitamist. Meie ise pole sellest kuulnudki

24.08.2021
Tõsine piiritara Ungari-Serbia piiril.
© Scanpix

See, et Eesti riik kaalub piiritara ehitamist, on ilmselt ühiskonnale üllatuseks, sest maha seda hõigatud pole – ju siis on see PortoRollo valitsuse riiklik saladus, millest “matsid” ei peagi midagi teadma.

BNS vahendab: Läti ja Eesti arutavad niisamuti piirile füüsilise tõkke püstitamist, otsitakse võimalust pöörduda Euroopa Liidu välispiiri tugevdamiseks ühiselt Euroopa rahastuse saamiseks, ütles teisipäeval Leedu presidendi välispoliitikanõunik Asta Skaisgirytė. Ta märkis, et seda küsimust arutati Leedu presidendi Gitanas Nausėda kohtumistel teiste riigijuhtidega Kiievis Krimmi foorumil.

Peaminister, kaitseminister, rahandusminister, siseminister ega keegi muu pole Eestis küll seda otsust tõsiselt välja öelnud – pidades silmas ikka tõsist tara, nagu alustas sellega Leedu riiklik energiagrupp Epso-G Leedu-Valgevene piiril. PortoRollo ei alusta millegagi enne, kui migrandid ikka kohal on – jumal hoidku, et ilmaasjata raha ei raiskaks, oma tasku jääb väheks.

Valitsusel oleks aeg avalikult öelda – piiritara tuleb, raha leitakse kiiremas korras, okastraat ja muud materjalid on olemas (kui just Leedule ära ei jagatud) ning töö läheb sellest ja sellest ajahetkest lahti. Kui FSB afgaanid piirile piitsutab, on paganama hilja.

Eestis taraplaane veel pole, aga migrantide majutuskeskuse plaan on (Võrumaale). Ja nagu uudis väidab, hakkame nüüd Brüsseli raha ootama. Selle eest aga tuleb võib-olla päästetud afgaane kaubapeale võtta.

Oh, piiritara, piiritara, millal sina tuled…

Täiendatud! Üks hilisem uudis ütleb, et Politsei- ja piirivalveamet (PPA) kuulutas välja riigihanke 2600-meetrise Eesti kagupiiri lõigu maismaaosa taristu projekteerija ja ehitustööde tellija leidmiseks. 

Hankevõitja ülesandeks oleks piirilõigus 11 ehk piiriposti 501 ja 508 vahelisel alal ujuvmoodulitest patrulltee projekteerimine, mille pikkuseks on 2600 meetrit, selgus hanketeatest.

Täispikkuses patrulltee kohta on tarvis koostada tööprojekt, lisaks on vaja ujuvmoodulitest ehitada minimaalselt 60 meetri pikkune katselõik. 

Hanke eeldatav maksumus on 60 000 eurot ning leping soovitakse sõlmida kaheksaks kuuks. Pakkumusi saab esitada 30. septembri pärastlõunani. 

PPA elab alles vanades aegades ehk püstitab mitte tara, vaid piiriposte, ja ehitab patrullteid – kuni nemad tarani jõuavad, on ka Eestis juba Islamiemiraat võimul.

Selline on praegune piiritõke Eesti ajutisel kontrolljoonel.