Lennuk läks põllumajanduse päästjaid tooma, aga tõi koroonaviirust juurde

Repliik,
- Updated
©Erki Evestus
Lehvitajateks võivad olla nii opositsiooni esindajad Indrek Saar ja Kaja Kallas kui ka põllumeeste hääletorud Roomet Sõrmus ja Elke Lillemets.

Sellist prohmakat, nagu juhtus värskelt saabunud ukrainlastega, ei osanud vist oodata ei Roomet Sõrmus, Kaja Kallas, Lauri Läänemets ega keegi võõrtööjõust tuleneva koroonasuitsiidi õhutajatest – pidid vist tulema tugevad ja terved töömehed, aga tulid viirusekandjad, ja kuna lennukis oldi vist ninapidi koos, on terve last töömehi raisus, nagu väidetavalt maasikad põllul.

Pool suve käinud infosõjas ei tahtnud ukraina-fännidest mitte keegi isegi arutleda koroonaohu üle – neile vist tundus, et sealt ei saa haigeid tulla, kuigi uudised Ukrainast näitasid, et terve riik on üks ohutsoon. Või siis oldi kuritegelikult kergemeelsed. Või poliitilised ärategijad.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Praegu on peavoolumeedia võtnud maadligi positsiooni, üritas nakatunud ukrainlaste saabumist näidata kolmanda-neljanda külje uudisena. Tagajärjed aga on karmid.

Esmalt – Eestis hakkas haigus hääbuma, aga lennukiga toodi otseselt viirust juurde. See, et haiged õigeaegselt avastati, muudab vähe – fakt on see, et usaldus Ukrainast tuleva tööjõu osas, kes Eestit uue viiruselainega ei ähvardaks, on kadunud.

Ukraina töömeestega, mille toomisega oleks võinud paremate aegadeni oodata, on nüüd vist pikemaks ajaks lõpp, sest esimene laadung läks aia taha. Kulud ja täiendavad tegevused, mis uue laadungiga nii Ukrainas kui Eestis kaasnevad, ei soodusta vist uute odavtööliste toomist.

On vist lootusetu eeldada, et opositsioonipoliitikud ja põllumeeste esindusisikud (Sõrmus, Lillemets), kes ukrainlaste toomist lausa rahvusliku kohustusena serveerisid, nüüd vastutuse võtaks. Küll aga paistab taas silma, et Reformierakond, kelle üks poliitik osales Saaremaa viiruskolde tekitamisel, on taas koroona maaletooja – nemad ja sotsid on suurimad ukrainlaste taastoomise eest võitlejad, sest see andis suve hakul poliitilisi plusspunkte. Isegi erakorraline Riigikogu istung kutsuti sel teemal kokku.

Nii ütles reformar Urmas Kruuse, kes seda probleemi aktiivselt poliitilises võitluses ära kasutab, 3. juunil, et Ukraina tööliste tõrjumise põhjus olevat poliitiline kius.

“Maaelukomisjonis esinenud sotsiaalminister Tanel Kiik ütles selgelt, et Ukrainast töötajate Eestisse lubamine endast suurendatud terviseriski ei kujuta. /…/ Ajal, kui kõik teised riigid kaasavad välistööjõudu, näiteks Soome lubas riiki 9000 hooajatöölist, puudub meil igasugune adekvaatne põhjendus, miks seda mitte teha,” oli Kruuse nördinud.

Kaja Kallas käis kolmapäeval ERR-i saates “Otse uudistemajast”, kuid keskendus talle mitteomaselt välispoliitikale (ERR tõi juhtteemana välja tema mure uiguuride pärast) – ju siis oli valitsuse sarjamine ukrainlaste teemal liiga ohtlik.

Nüüd jõudis opositsiooni, rumala majandusmudeli valinud põllumeeste ja ukrainlaste toomist toetanud peavoolumeedia toel värske puhang koroonaviirust Eestisse – Ja EKRE oli ainus selle eest hoiataja. Opositsioon aga tegi kõik selleks, et pandeemia uus laine siia jõuaks.

12 commentsOn Lennuk läks põllumajanduse päästjaid tooma, aga tõi koroonaviirust juurde

 • Avatar

  Seeoligi nii mõeldud refimaffia poolt, nüüd sai uue kondi, rahapesu uurija, küll oleks tore , kui kogu see juhtpunt ükskord trellide taha pannakse, loodan et seda näen

 • Avatar

  Külmalt ja kaalultlevalt: nüüd ei ole midagi hellitada, kuidas küla kutsale nõnda kuts külale! 🙂
  Kapitaalselt silm peal hoida, et mitte miski, mitte kui ükski infokilluke, vendi- hoholle puudutavast teabest, fikseerimata ei jääks. Kõike seda tuleb halastamatult ja 150% kasutada opositsiooni jt ajudeta vastaliste kõrvuni maa sisse löömiseks!
  Iga psy-op korralikult läbi mõelda, süstematiseerida, kaalutleda ja siis lajatada nii, et küllalt saab.
  Ma ei näe absoluutselt mõtet varjata, et käimas on halastamatu ideoloogiline totaalne sõda rahvuskonservatiivide poliitiliseks hävitamiseks.
  Ja nagu libe-puna-lilla vastaskoalitsioon, st opositsioon = err, marsistlik eesti meedia, brüsseli asekuberner, sallijad- õiguslased jt bande käitumine on kujukalt näidanud ei tule siin ära põlata mitte kui midagi! Kahjuks on vastaspool kõik rüütellikud, eetlised piirid kaotanud ning ei põrka tagasi sisuliselt ühegi alatuse ees ja, et see maailma ründav punane laine meil võimule ei saa, tuleb täpselt sama intensiivselt vastata ja pidada meeles, et meie peamine relv on: RÄÄKDA ALATI TÕTT!
  Vastasrind ei suuda seda iial ja see on omakorda nende ülimm nõrkus, mis on selle jõugu ajukoorde sisse koderitud.
  Nii on.
  Pragmaatiliselt ja paraku ka mõnevõrra küüniliselt! 🙂

 • Avatar

  Kas terviseamet läheb nüüd Sõrmuse ja põllumajanduskoja kallale ning võtab politsei ka kaasa, nii nagu Antsla hipilaagriga. Eestis on 50000 töötut, aga odavpõllumehed peavad tooma “katkupiirkonnast” inimesi. No kuulge, see on ju lausa absurdikomejant, kui kogu Eesti rahvas pidi kannatama ja kannatab edasi koroonapiirangute pärast ja majanduskriisi ootel, aga näe mingi seltskond võib tegutseda süüdimatult ja vaid oma kasumi nimel. Me kõik ju kannatame hetkel kahju, kannatagu ka need kulakupõllumehed! Andke aga teada, mis ettevõtetele, farmidele ja tööandjatele nood hädaukrainlased lähevad, et rahvas saaks nende toodangust ja ärisuhetest eemale hoida. Sest nemad ei hooli ju rahvast! Pealegi, miks ei läinud Sõrmus Ukrainasse ja seal koroonaproovi teinud?

  • Avatar

   Ma ei saa muud öelda sinu segase teksti peale, et oled hästi ajupestud.
   Eestis ei ole 50 000 töötut, neid on päris kindlasti 100 000 kuni 150 000. Ja on teatavad põhjused, miks nad enam tööle ei lähe. Osad seepärast, et ei viitsi või ei taha ja töötus pn nende elukutse.
   Enamus sellest kümnendikust elanikkonnast ei lähe tööle selle pärast, et nad on muudetud läbi kohtute ja kohtutäiturite sõna otseses mõttes orjadeks, marginaalsetest võlgadest kordades ja kordades kasvatatud võlgadega, mida nad surmani ära maksta ei jõua, mis sest, et tegelik kunagine võlgnevus on ammu tagasi makstud.
   Riik ja valitsus võitlevad aga varjudega, mitte ei vabasta oma rahvast orjusest.
   Kui põllupidajad ei taha oma küla nälga jätta, püüab ta põhitöökohad nüüd säilitada ja toob hooajaks võõrad, sest siitmailt ei saagi kedagi tööle.
   Teine variant on lasta ettevõte põhja ja siis koos külaga sellesse statistilisse, kuid mitte tõesesse 50 000-sesse töötutearmeesse lisanduda.
   Põllupidamine ei ole kasumlik tegevus, sest kogu kasumi neelavad kohe vajalikud masinad, väetised jms.
   Pisut ehk paranoiline, kuid mulle tundub, et püütakse põllupidamist viia sellisesse kaosesse, et põldurid hädaga maid müüma hakkavad.
   Kohalikud osta ei jõua ja selle omandavad “välismaised investorid”, kes suurkontsernide tankistid.
   Edasi on ikka jube rahvuslik, kopad maasse, hiinlased tööle. Meie jalge all on piisavalt kallist kraamni, aga see ei kuulu enam meile.
   Kas ikka tasub ehk mõelda, miks ühed või teised asjad just nii on?
   Mis rahvuslikult uhket laulu te siis laulate?

 • Avatar

  Vaevalt , et keegi toojatest ja toomise nõudjatest vastutusele võetakse. Natuke sarjamist meedias ja asi vaibub. Nii on olnud varemgi. Kas Kiik arvestas Riigikontrolli seadusevastasusega – Ei võttis vastutuse -Ei. Kui peavoolumeedia kelleltki vastutust nõuab , siis on need ainult Ekre liikmed. Eriti nõme oli Ratase põhjendus haridusjuhi palganumbri kohta. Oli tema nõue ja peaminister kõigege kohe nõus. lisaks puudub igasugune pedakoogiline haridus. Ainult tavaline ärijuhi haridus. Seega igaüks sobib igale kohale ja veel suure palgaga. Üle presidendi ja peaministri- nõmeduste tipp.
  Kes olid teised kandidaadid ja kuidas valik tehti. Kas ajakirjandus kirjutab ka midagi sisulisemat.

 • Avatar

  Soomes kaks päeva 11 juhtu.

 • Avatar

  Mida te kardate kasutada nime Hanno Pevkur. Nüüd on peamine takistada bulgaaria ja Rumeenia tööjõu eest ning võidelda,et keegi ei hakkaks midagi varjama.

 • Avatar

  Põhimõtteliselt võib kõiki 170 orjalaeva lastist pidada koroonahaigeteks, sest kitsas suletud ruumis levivad haigused hästi. Opositsioon, orjapidajatest tööandjad ja põllumajandus- kaubanduskoda kandku nüüd kõik karantiini-, ravi- ja tagasiviimise kulud omast taskust, seda sigadust ei tohi sokutada maksumaksja rahakotile

 • Avatar

  See pauk on küll nüüd ilmselge põhjus Kallast, Sõrmust,Kruuset, Kiike ja Ratast poliitiliste laipade hulka kanda. Igal juhul peaksid nad oma rahakotiga vastutama.

 • Avatar

  See pauk on küll nüüd ilmselge põhjus Kallast, Sõrmust,Kruuset, Kiike ja Ratast poliitiliste laipade hulka kanda. igall juhul peaksid nad oma rahakotiga vastutama.

 • Avatar

  See pauk on küll nüüd ilmselge põhjus Kallast, Sõrmust,Kruuset, Kiike ja Ratast poliitiliste laipade hulka kanda. Gal juhul peaksid nad oma rahakotiga vastutama.

 • Avatar

  mhmm.
  Nüüd võib igaüks sisse tuua lennukitäie rohelisi mehikesi.
  Nemad pole nii ohtlikud, sest ei paljune. Siin peaks panema nad lennukile ja tagasi saatma,
  sissetooja saama eluaegse vangistuse, see on massimõrvaga sarnane ja riigikaitse halvamisega reetmine. Nii jääda ei tohi.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused