Lennuk läks põllumajanduse päästjaid tooma, aga tõi koroonaviirust juurde

Repliik,
- Updated
©Erki Evestus
Lehvitajateks võivad olla nii opositsiooni esindajad Indrek Saar ja Kaja Kallas kui ka põllumeeste hääletorud Roomet Sõrmus ja Elke Lillemets.

Sellist prohmakat, nagu juhtus värskelt saabunud ukrainlastega, ei osanud vist oodata ei Roomet Sõrmus, Kaja Kallas, Lauri Läänemets ega keegi võõrtööjõust tuleneva koroonasuitsiidi õhutajatest – pidid vist tulema tugevad ja terved töömehed, aga tulid viirusekandjad, ja kuna lennukis oldi vist ninapidi koos, on terve last töömehi raisus, nagu väidetavalt maasikad põllul.

Pool suve käinud infosõjas ei tahtnud ukraina-fännidest mitte keegi isegi arutleda koroonaohu üle – neile vist tundus, et sealt ei saa haigeid tulla, kuigi uudised Ukrainast näitasid, et terve riik on üks ohutsoon. Või siis oldi kuritegelikult kergemeelsed. Või poliitilised ärategijad.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Praegu on peavoolumeedia võtnud maadligi positsiooni, üritas nakatunud ukrainlaste saabumist näidata kolmanda-neljanda külje uudisena. Tagajärjed aga on karmid.

Esmalt – Eestis hakkas haigus hääbuma, aga lennukiga toodi otseselt viirust juurde. See, et haiged õigeaegselt avastati, muudab vähe – fakt on see, et usaldus Ukrainast tuleva tööjõu osas, kes Eestit uue viiruselainega ei ähvardaks, on kadunud.

Ukraina töömeestega, mille toomisega oleks võinud paremate aegadeni oodata, on nüüd vist pikemaks ajaks lõpp, sest esimene laadung läks aia taha. Kulud ja täiendavad tegevused, mis uue laadungiga nii Ukrainas kui Eestis kaasnevad, ei soodusta vist uute odavtööliste toomist.

On vist lootusetu eeldada, et opositsioonipoliitikud ja põllumeeste esindusisikud (Sõrmus, Lillemets), kes ukrainlaste toomist lausa rahvusliku kohustusena serveerisid, nüüd vastutuse võtaks. Küll aga paistab taas silma, et Reformierakond, kelle üks poliitik osales Saaremaa viiruskolde tekitamisel, on taas koroona maaletooja – nemad ja sotsid on suurimad ukrainlaste taastoomise eest võitlejad, sest see andis suve hakul poliitilisi plusspunkte. Isegi erakorraline Riigikogu istung kutsuti sel teemal kokku.

Nii ütles reformar Urmas Kruuse, kes seda probleemi aktiivselt poliitilises võitluses ära kasutab, 3. juunil, et Ukraina tööliste tõrjumise põhjus olevat poliitiline kius.

“Maaelukomisjonis esinenud sotsiaalminister Tanel Kiik ütles selgelt, et Ukrainast töötajate Eestisse lubamine endast suurendatud terviseriski ei kujuta. /…/ Ajal, kui kõik teised riigid kaasavad välistööjõudu, näiteks Soome lubas riiki 9000 hooajatöölist, puudub meil igasugune adekvaatne põhjendus, miks seda mitte teha,” oli Kruuse nördinud.

Kaja Kallas käis kolmapäeval ERR-i saates “Otse uudistemajast”, kuid keskendus talle mitteomaselt välispoliitikale (ERR tõi juhtteemana välja tema mure uiguuride pärast) – ju siis oli valitsuse sarjamine ukrainlaste teemal liiga ohtlik.

Nüüd jõudis opositsiooni, rumala majandusmudeli valinud põllumeeste ja ukrainlaste toomist toetanud peavoolumeedia toel värske puhang koroonaviirust Eestisse – Ja EKRE oli ainus selle eest hoiataja. Opositsioon aga tegi kõik selleks, et pandeemia uus laine siia jõuaks.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused