Liberaalid räägivad populismist peamiselt siis, kui on vaja kedagi halvustada

Repliik,
©ZUMAPRESS.com/Scanpix
Liibanonlased eliidi vastu protesteerimas. Sedapuhku näitab nende meelsust Che Guevara pilt.

“Populism” on liberaalses ühiskonnas saanud sõimusõnaks – ka Eestis kasutatakse seda, kui on vaja kedagi maha teha.

Vikipeedia ütleb, et populism (ladina sõnast populus ‘rahvas’) on diskursus, ideoloogia või maailmavaade, mis kritiseerib ja mõistab hukka “eliiti” ning tõstab esile “rahvast”.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Lugedes järgnevat uudist, saab seda oluliselt seostada mõistega “populism” ehk rahvas on tõusnud eliidi vastu.

Sajad inimesed avaldasid laupäeval Liibanonis meelt halvava majanduskriisi ja poliitilise patiseisu vastu, mis on jätnud Lähis-Ida riigi enam kui kaheks kuuks täielikult toimiva valitsuseta.

Meeleavaldajad mõistsid valitsusvastaseid loosungeid hüüdes pealinnas Beirutis, riigi põhjaosas asuvas Tripolis ja lõunaosas Nabatieh´s hukka ka poliitilise klassi, mida nad peavad ebapädevaks ja korrumpeerunuks.

Liibanonis vältab viimaste aastakümnete rängim majanduskriis ning protestijad süüdistavad võimueliiti kolme aastakümne pikkuses küündimatuses ja korruptsioonis.

Paraku ei kirjutab ei uudist edastav France Presse ega seda vahendav Eesti meedia, et Liibanonis on populistid rahva tänavatele toonud. Seda mõistet kasutatakse vaid siis, kui jutt on konservatiivsetest jõududest.

One commentOn Liberaalid räägivad populismist peamiselt siis, kui on vaja kedagi halvustada

  • Avatar
    Leo Viller

    Pildil on kujutatud mõningaid Che Guevara fänne. Kui Castro Kuuba juhiks sai, küsis ta oma kaasvõitlejatelt, kas nende hulgas on ka mõni ekonomist. Che jutu järgi olevat ta kuulnud, et Castro kasutas sõna ” kommunist ” ja andis kohe märku. Tehtigi siis Che Kuuba Riigipanga direktoriks( keeras kõik nässu ) ja siis maareformi läbiviijaks ( sama lugu ). Siis juba tehti Che Kuuba siseministriks. Leidis palju rahvavaenlasi, keda tuli maha lasta võimalikult suurekaliibriliste padrunitega, et veri ikka võimalikult palju laiali pritsiks. Taolisel massimõrvarist psühhopaadil oli küll palju toetajaid, ,mis muutis võimalikuks riigipöörde, mis omakorda oleks destabiliseerinud rahvusvahelist olukorda ja tegi murelikuks Nõukogude Liidu ja USA. Tuligi siis Che KGB ja CIA kontrolli all saata Boliiviasse revolutsiooni tegema, kus ta muidugi ka maha löödi

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused