Liberaalne ajakirjandus on terrorismist kirjutades ennast nurka kinni värvinud

Repliik,
©Scanpix
Koht Milwaukees, kus maastur rammis inimesi.

Kui läänemaailmas toimub miski terroriakti moodi, siis on sageli juba kajastusest aru saada, kuhupoole asjad tüürivad.

Kui rünnaku teeb “valge paremäärmuslane”, siis on see kirjas juba üsna ruttu, meedia hakkab pasundama “paremäärmusluse ohust” ja algavad massilised hukkamõistud. Kui aga teo sooritaja taustast pikka aega vaikitakse, siis võib suuresti kindel olla, et tegu on sisserändetaustaga inimese, vasakpoolse või islamistiga.

Kui pärast pikemat infosulgu tunnistatakse, et tegu oli just ühega eelpool nimetatud kolmest, siis võib varsti tulla teade, et tegu oli psüühiliselt haige inimesega. Kuigi seda võiks tõlgendada ka nii, et islamistid või marksistid ongi hullud, soovitakse ilmselt siiski mitte seostada terroristi ühe ideoloogia või usuga – olgu pigem lihtsalt peast segi.

Aga teoreemi on liberaalne meedia ette kirjutanud – mida kauem venitatakse kurjategija tausta väljatoomisega, seda kindlam on see, et tegu on nö “omadega”.

Esmaspäeva varahommikul ilmus maailma uudisteagentuurides teade, et USA-s hukkus jõuluparaadi ramminud sõiduki rataste all viis inimest. Hommikupoolikul pole veel teada sündmuse taustast, seega pole ilmselt tegu “paremäärmuslasega”. Päeva peale selgub, kes rammija tegelikult oli.

USA Wisconsini osariigis rammis linnamaastur pühapäeval jõuluparaadi; politsei teatel sai surma vähemalt viis ja vigastada üle 40 inimese. Rünnak leidis aset kell 16.30 õhtul kohaliku aja järgi Milwaukee eeslinnas Waukeshas.

Piirkonna kuude haiglasse on toimetatud 11 täiskasvanut ja 12 last, ütles tuletõrjeülem  Steven Howard.

Videoülekandes Waukeshast võis näha, kuidas punane maastur kihutas läbi tõkete sõiduteele, kus paraad toimus. Politsei sõnul on nad kahtlustatava sõiduki leidnud ning üks inimene on kinni peetud.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused