Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Liberaalne Euroopa vangub kuristiku serval, kuid eesmärk on endiselt “Edasi!”

29.09.2023
Prantsusmaa pärast vägivaldseid proteste tänavu juulis.
© Scanpix

Kui jälgida, mida meelsuskontrolli kehtestajad tsensuuriseaduse kohta kirjutavad, võiks eeldada, et see lahendab paljud probleemid ja loob ideaalilähedase ühiskonna, tegelikult aga ei lahenda see midagi – ja seda näitab Euroopa praktika.

Ranged vihakõneseadused ei saavuta mingit efekti, nagu ka teised mistahes seadused, millega püütakse parandada tagajärgi, mitte eemaldada põhjuseid.

Pilk Euroopas toimuvale näitab, et seal ei toimu midagi head – kõigi negatiivsete nähtuste põhjus on liberaalses valitsemises, mis on Vana Maailma juba ammu tupikteele juhatanud.

Mõned viimastest BNS-i uudistest.

AFP: Saksamaad vapustavad teismeliste mõrvad.

AFP: Briti teismelist süüdistatakse 15-aastase tüdruku tapmises.

STT: Rootsis arutletakse kaitsejõudude kasutamise üle võitluses jõukudega.

AP, STT: Rotterdamis sai kahes tulistamises surma kolm inimest.

AP: Rootsis nõudis jõuguvägivald veel kolme inimese elu. Jne, jne

Meenutagem teisigi sündmusi: massilised protestid pensionireformi vastu Prantsusmaal ja migrantide vägivaldsed meeleavaldused pärast toidukulleri surma politseiniku kuuli läbi; Hollandis elu segi pööranud farmerite protestid kliimapoliitika vastu; ehtne sõda kurjategijatega Rootsis; rändekriis otse Euroopa südames La Manche väina ääres, samuti Lampedusal, vägivald Eritrea kultuurifestivalil Rootsis ja Saksamaal…

Ükspuha, mis nende sündmuste taga ka ei oleks, näitavad uudised, et liberaalses Euroopas on miski väga valesti, mis on segu üle mõistuse sisserändest, sellega kaasnevast kultuurikonfliktist ja kuritegevuse kasvust, moraalsest ja eetilisest allakäigust, tipptasemel tehtud valedest otsustest, traditsioonilise ühiskonna hävitamisest marksistlike uusväärtuste abil ja paljust muust.

Kui veidigi asjasse süveneda, siis näeme, et see tee, mida mööda Euroopa (ja eriti EL) sammub, on tupiktee. Ei ole enam mingit stabiilsust, ei ole turvalisust, ei ole kindlust tuleviku suhtes, ei ole normaalsust… Muide, sama toimub ka USA-s ja Kanadas.

See ei ole ju enam mingi ideaalne, see ei isegi mitte enam elatav ühiskond, see on katastroofile vastu sammumine, sest negatiivseid arenguid ja sellest lähtuvaid uudiseid on üha rohkem. Paraku inimesed harjuvad, selle asemel et otsida uusi teid.

Liberaalset ühiskonda on seni peetud parimaks võimalikest, aga see, mis on Euroopas tekkinud, on ilmselgelt uusmarksistlik ühiskond. Veel on võimalik midagi parandada tõelisesse liberalismi naastes ja konservatiividega koostööd tehes.

Praegusega jätkates lihtsalt rindeteated sagenevad. Paljud julgevad juba välja öelda, et praegune mandumine on selle ühiskonnamudeli paratamatu hukk, Lääne-Rooma vol 2.

Uued Uudised