Liberaalne maailm elab hüsteeriast hüsteeriasse

Repliik,
©Erki Evestus
Ka Eesti vasakpoolsed ja liberaalid õhutavad igasuguseid hüsteeriaid, sealhulgas riigipea toel.

Kui jälgida viimaseid aastaid maailma poliitikas ja meedias, siis ühe hüsteeriahoo lõppedes algatatakse kohe teine – et inimesed ei saaks elada rahulikku elu, vaid istuksid kogu aeg barrikaadidel. Ja et saaks kedagi endale antipaatset oponenti süüdistada.

Suurim hüsteeria algas pagulaskriisiga, mille juures on liiga palju märke organiseeritusest, et pidada seda isetekkeliseks protsessiks. Siis halas kogu liberaalne maailm selle üle, et neid õnnetuid peab kasvõi oma turvalisuse ja jõukuse kadumise hinnaga aitama – ja koroonakriis näitas, et just “sallivuslikus” Lääne-Euroopas elavad migrandid rasketes oludes (Lõuna-Itaalia põllumajandusettevõtted, Saksa tapamajad, Kreeka saarte migrandilaagrid).

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Alles elasime kliimahüsteerias, kus ühe teismelise hüpiknukukese suu läbi taheti sisuliselt maailma majandus välja suretada, reisimine peatada, ühiskond paanikaosakondade juhtida anda ja nii edasi – nüüd on kliimavõitlus tänu pandeemiale otsa saanud ning Greta Thunberg otsib tööd rassismivastases võitluses.

Praegu käib järjekordne hüsteeriapuhang rassilise ebavõrdsuse ümber, kuid kuna sellega kaasnes massiline protestijate vägivald, hakkab ka see kampaania kiiresti alla käima. Nüüd jääb üle vaid teha pakkumisi, mis saab järgmise suurema hüsteeriapandeemia aluseks. Tulnukate invasioon?

Ka Eestis käib poliitika opositsiooni hüsteeriahoogude kaupa. Siingi osati üles kütta rassismihüsteeria ja maasikapaanika. Varsti saab maasikaaeg läbi – kas keegi usub, et siis saabub vaikus? Ei, reformarid ja sotsid leiavad kohe päris kindlasti uue põhjuse ühiskonda üles ässitada.

Koroonakriisi ajal oli opositsiooni tegevuse põhirõhk hirmutamisel sellega, et nüüd võtab koalitsioon (eriti EKRE) eriolukorra tingimustes kogu võimu enda kätte ja loob diktatuuri – seda muidugi ei juhtunud. Ilmselt teevad sotside ja reformarite tagatoad ka südasuvel meeletut tööd, et leida uus teema, millega ühiskonda hirmutada.

2 commentsOn Liberaalne maailm elab hüsteeriast hüsteeriasse

  • Avatar

    Opositsioonil polegi ju muud teha,kui kaikaid kodarasse loopida…palga ja edud peavad nad kuidagi, välja teenima. Tuleb aeg ,kus peate peitu pugema.Nüüd võiks maasikaid korjata!

  • Avatar

    Hüsteeria on muidugi hea, inimene peabki märatsema ja lõhkuma eriti kui ta on neeger, ahvid käituvad samuti tihti agressiivselt.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused