Loe ja imesta: mida arvab Kaja Kallas eestlastest ja rahvusriigist

Repliik,
©Uued Uudised
Eestluse hauakaevajad.

Reformierakonna “vaenukõneseaduse” eelnõu arutelul langes nii Reformierakonnalt (kes väidetavalt kaitseb eesti keelt) kui ka selle liidrilt Kaja Kallaselt ridamisi maske.

Kaja Kallase seisukohad eestlaste ja rahvusriigi osas on leitavad Riigikogu istungi stenogrammist, vastusena EKRE saadikule Ruuben Kaalepile, 15:53, kirjapilt muutmata.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Ma ei mõista seda kontseptsiooni selles suhtes, et mis see rahvusriik on. Kas see tähendab etnilist rahvusriiki, et ainult need, kelle geenid näitavad, et nende sugupuus ei ole kedagi, kellel on väljastpoolt mõni geen sees? Mis see rahvusriik on? Meie riigi põhimõte on ju see, et me oleme kodanike riik, ja kodanikud võivad olla ka teisest rahvusest, kui niimoodi võtta, neil võivad olla teistsugused juured. Või teie arvates on riik ainult see, kus on ainult õigest rahvusest inimesed? Minu meelest ütleb Eesti põhiseadus, et Eesti on iseseisev ja sõltumatu demokraatlik vabariik, kus kõrgeima riigivõimu kandja on rahvas. Ja kes on rahvas? Rahvas on üldiselt Eesti kodanikud … Eesti elanikud, sorry! Mitte Eesti kodanikud, vaid Eesti elanikud. See on olnud rahvas, kes ei ole alati muideks ka eestlased. Muidugi me võime sel teemal vaielda, aga jään endiselt selle juurde, et Euroopa väärtusruum on kindlasti see, mida me oleme jaganud.”

Seega pole Eesti Kaja Kallase arvates mitte rahvusriik, vaid kodanike riik, tal on eestlastest suva, talle on “eestlasteks” kõik Eesti elanikud. Temale pole tähtis Põhiseaduse preambuli põhimõte “…mis peab tagama eesti rahvuse ja kultuuri säilimise läbi aegade…” ega ka § 6. “Eesti riigikeel on eesti keel.”

Miks me veel imestame, et Reformierakonna valitsemise ajal ei tehtud midagi eesti keele kaitseks ega õpetamiseks?

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused