“Loll!” “Ise oled!”

Repliik,
Jürgen Ligi

Reformierakonna veteranpoliitiku Jürgen Ligi sõnapruuk on olnud pidevalt õelutsev ja solvav, kuid endise mitmekordne ministri leksikas on prevaleeriv siiski üks kõige labasem väljend – „loll“. Veidi madal tase stiilis „Juku on loll“.

Kui panna netiotsingusse sõnad „loll“ ja jürgen ligi“, tuleb vasteid nii, mis mühiseb. Lausa mitme lehekülje jagu läbi mitmete aastate. Samuti trehvab hulgaliselt sellist banaalsust tema sotsiaalmeedia postitustes.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Vaid mõned suvalised näited: „Näita lollile Kuud, loll vahib sõrme“; „Riigikogu infotunnist on saanud suuresti lolli mängimine ja küsimuste eiramine“; „Ära aja lolli juttu,“ vastas ta kunagisele erakonna kakule Peep Lillemägile, et EKRE jõudmine riigikogusse on Reformierakonna tegemata jätmiste tulemus; Ligi riigikogu kõnepuldist: „Sada üks tarka jõuab ikka rohkem küsida, kui üks loll arvata“

Kõige otsesem solvang oli aga sel alfaisasel naiste suunas, kui ta ütles, et EKREt fännavad vaid „erakordselt lollid naised“.

Nõnda paistab ta silma eriliselt ülbe, ebaviisaka ja matsliku mölapidamatusega.

Naiste vastu on Ligi ennegi oma põlgust välja näidanud. Kes ei mäleta, kuidas ta tele-eetris ütles Kadri Simsonile, et “ära kaaguta”. Tema matslikkuse meistriklass jätkus endise ministri Kert Kingo nõuniku Viive Aasma Facebooki sissekande kommentaariumis, kus sarisolvaja vastas ühe naisterahva kommentaarile järgmiselt: “…nii koleda lõusta puhul on see naeruväärne.”

Sellesse loetellu võib lisada ka kommentaari päevapoliitika kohta, kus endine mitmekordne minister (sealhulgas haridusminister) väljendas end nii, et ta “kuseb EKRE peale”.

Aga need on siiski üksikud eredamad sähvatused. Tavaliselt taandub asi ikka „lolli“ tasandile. Nagu viimanegi kommentaar, mis meedia rõõmsalt vahendada võttis: „Alati on heameel lollpäid, kes laimata ja ähvardada armastavad, tõsiasjadega õrritada. Olen teinud Helme-Krachti-Freeh’ juhtumi kallal tööd ja tõmban sellele joone alla.“

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused