Loomeinimesed põlevad pealesunnitud puhkusel läbi – võtku õppust oma rollide karakteritest

Repliik,
- Updated
©Uued Uudised
Läbi kaitsemaski näidelda on kahtlemata raske, kuid ega anne seetõttu kuhugi kao. Pilt on illustratiivne.

Kuigi Eesti näitlejaid tuleb hinnata nende professionaalsuse poolest, tekitavad nad ikkagi vahel mõtte, et millises maailmas nad elavad või millise mulli on nad enda jaoks loonud.

Näitleja Elisabet Reinsalu rääkis “Vikerhommikus”, et kuigi eriolukord lõppes, siis näitlejate eriolukord kestab veel edasi. Kuna näitlemisse on jäänud sisse pikk paus, siis võib Reinsalu sõnul tööle naastes tekkida ka alaväärsustunne ja küsimus, et kas ta saab üldse oma tööga hakkama.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Ma usun, et see on universaalne kõikidel inimestel, kes on olnud pikalt tööturult eemal. Kas ma suudan enam? Ise oleme me iseenda kõige suuremad vaenlased ja meie tegelikkus peitub meie peas. Kui meie mõtted on seotud sellega, et ma olen nii kaua olnud oma erialasest töölt eemal, et kas minus on siis veel seda – see on selles mõttes raske,” rääkis Reinsalu.

Eriolukorda on olnud mõned napid kuud – kuidas saab inimestel nii ruttu tekkida kahtlus iseendas, seda eriti loomeinimestel, kes teevad tööd oma ande baasil? Ilmselt on tegu niinimetatud õpitud abitusega. Elisabet Reinsalu mängitavad karakterid on silma paistnud tugeva iseloomu poolest, mis suudab raskustest üle olla – kas näitlejanna ise on neist nõrgem?

Näiteks Marko Matvere osales oktoobrist 2010 kuni maini 2012 ümbermaailmareisil. Tollal küsisid paljudki, et kuidas me Eesti näitekunsti Matvereta ette kujutame, kuid ta tuli tagasi ja jätkas endistviisi.

Paljudel Eesti loomeinimestel tekkis nüüd paus töös, sest publikul polnud võimalik neid kuulama ja vaatama minna, kuid ei tahaks küll kuulda tõdemust, et ohtlikust viirusest tekkinud vaheaeg nad süldiks muutis. Kui see juhtus, siis leidis veel kord kinnitust, et lumehelbekesed sulavad ka laval.

UU

10 commentsOn Loomeinimesed põlevad pealesunnitud puhkusel läbi – võtku õppust oma rollide karakteritest

 • Avatar

  Kõik need “loomeinimesed” kes kahtlevad oma võimetes mingu suveks maasikaid korjama on hundid söönud ja lambad terved.
  Peale mõnepäevast tugevat füüsilist tööd leitakse “anne” kiiresti ülesse – kui on midagi leida…
  Aga kahjuks tuleb mainida, et enamus neid “kunstnikest” on vaid andetud käsitöölised – lihtsalt jalgadega 3D printerid.
  Kui veel minna sellise “asja” kallale kui “moodne kunst” siis need plätserdajad tuleks kohe kuhugi Rimisse saata – on kasu rohkem.

 • Avatar

  Milleks meile nii palju näitlejaid?

 • Avatar

  Liigapalju “loomeinimesi”kes midagi ei loo ja tegelevad rämpskultuuriga,ootavad raha maksumaksjailt,sõimates rahvast, sildistavad väärtuseid mis on kestnud aastatuhandeid,ma ei annaks neile pennigi kes seda ei vääri(paljud ei vääri)kirjaniku hakatised —-jakk,ma olen nii pettunud loomeinimestes(paljudes).

 • Avatar

  miks kommentaarid ära kustutatakse? küsin veel kord, miks ekre pooldajad ei salli teatrit?

 • Avatar

  Küsin veel: ekre vihkab teatrit? kas ka kino? ooperit? aga kas helle-moonika helme ei ole üritanud, küll vist eduta, ooperilauljaks saada?

  • Avatar

   ma pole küll täheldanud, et ekre teatrit vm su nimetatut “vihkaks”. küll aga vihkab teatrit sde, kes baskini teatri rahata jättis.

 • Avatar

  Huvitav, et ekre poolehoidjad on nii kultuurivaenulikud. Miks?

 • Avatar

  Matvere poliitikas? Kus? Ühegi partei nimekirjas ei ole teda küll üles tähendatud.

 • Avatar
  uskmatu-toomas

  Kui te näitlejad ja muidu kunstnikud kohe ei hakka mingit tõsist tööd õppima ja harjutama siis sügiseks on juba hilja.Teie endine elu ei tule lähema viie aasta jooksul tagasi st.kui siiski !

 • Avatar
  Armastatud näitlejad ja lauljad....

  Näitleja Elisabet Reinsalu jt, ei saa enam pärast 2- kuulist pausi oma tööga hakkama ja ei saa ka alaväärsuskompleksiga hakkama, seepärast peab ta minema maasikaid korjama. Vot selline on näitleja saatus…

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused