Madalamale enam langeda ei saa: Kaja Kallas sidus isegi surnud kolleegi hüvastijätu poliitilise propagandaga  

Repliik,
- Updated
©Scapix
Kaja Kallase jõuk üritas Riigikogu Valgesse saali Eesti lippude asemele EL-i omad tuua.

Reformierakonna esimees Kaja Kallas sidus oma hüvastijätu ootamatult surnud Riigikogu liikmele Mart Nutile poliitilise propagandaga.

„Alles neljapäeval lõõpisime Mardiga Riigikogus ebavajalike erikomisjonide koostamise asjus ja täna tuleb uudis, et Marti pole enam meie hulgas…,“ avaldas ajakirjandus Kallase teksti kõrvuti paljude teiste hüvastijätukirjadega.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Siin oli ilmne vihje kahele koalitsiooni poolt Riigikogus vastuvõetud otsusele luua kaks uut komisjoni, millele opositsioonis istuv Reformierakond vastu oli.

Harri Kingo kommenteerib Kaja Kallase küünilisust oma Facebooki kontol järgmiste sõnadega:

„Siduda oma hüvastijätusõnum ootamatult surnud inimesele miski poliitilise propagandaga ja olla sellisel hetkel oma poliitilisi vastaseid mõnitav… Mnjah.

Ma olen seisnud oma elus paljude lahtiste haudade juures inimeste ärasaatmisel ja kuulanud, mida inimestel on seal öelda. Olen lugenud paljusid viimaseid hüvastijätte, kui keegi on läinud igavikku. Aga – käsi südamel – ma pole midagi nii labast, nii ebaeetilist, nii küünilist oma elus varem kohanud. Ma ei usuks seda, kui keegi räägiks. (—)

Lahkumissõnad inimesele peaksid minu arusaamise kohaselt olema puhtad mistahes poliitikast, mistahes propagandast, mistahes isiklikkusest, vaenust, sarkasmist, põlastamisest, kellegi mõnitamisest… Aga Kaja Kallase sõnad on sellised.

Mul oli seda tõesti raske ja vastik lugeda. Isegi inimese surm pole Kaja Kallasele püha. Oma viimased sõnad lahkunule pöörab ta oma poliitiliste vastaste mõnitamiseks.

Minu silmis on see Kaja Kallase eluaegne häbiplekk. Ja suur häbiplekk. Ma ei unusta seda. Kasutada kellegi surma kui võimalust poliitiliseks ärapanemiseks – ega eetiliselt madalamale langeda pole vist enam võimalik.“

Ka end meediaeksperdina tutvustav Raul Rebane tsiteerib oma Vikerraadio poliitilist imagot käsitlevas kriitilises kommentaaris Mart Nutti.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused