Mäletagem oma progressiivseid ehk kuhu kadusid “tühisüdamed”

Repliik,
- Updated
©UU
“Tühjade südamete” üks innustajaid oli president Kaljulaid.

Poliitikavaatleja Harri Kingo kirjutab nähtusest, mis on Eestis püüdnud esineda kõigieestlaste, “Jah vabadusele, ei valedele” ja veel mitmesuguste nimede all (poliitikas Eesti 200), kuid saanud hoopis üldnimeks “tühjad südamed”.

“Imestasin veidi, et “tühjad südamed” on kadunud. Meenub, et “tühjadel südametel,” kui nad lagedale ilmusid, olevat nende endi sõnu olnud lausa sadadesse ulatuv aktiivne algatusrühm ja koheselt ka tuhandeid liitujaid. Tõepoolest, see ideoloogiline grupp inimesi pluss nende kaasajooksikud moodustus üllatavalt kiiresti ja sedavõrd organiseeritult, et mingist isetekkelisusest polnud võimalik rääkida. Organiseeritus poliitilistest telgitagustest paistis liiga selgelt läbi.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kui nüüd seda kõike tagant järele vaadata, siis on selge, et see oli tavaline orkestreeritud ja juhendatud nö. “üldrahvalik liikumine,” mis täitis täpselt Brüsseli ja meie kohalike vasallide agendat. Seal olid oma veendunud eestvedajad, kuid ma tahaksin uskuda, et enamus neist “tühjadest südametest” olid suht napi mõistusega kaasajooksikud, kellel polnud ei maailmavaadet ega selgroogu.

Et meie kultuuri nn. “eliit” on vägagi vasakpoolne, siis tõmbasid nad kaasa suure hulga oma imetlejaid, kes tahtsid olla sama progressiivsed kui seda olid nende iidolid – peamiselt näitlejad ja lauljad ning muud meelelahutajad, kelle nägu ja nimi oli veidigi tuttav. “Tühjade südamete” pooldajate tegeliku hulga näitas ligikautselt ära see rahvas, kes läks Lauluväljakule nende kontserdile. Neil polnud just ülemäära palju, kuid seal oli siiski märkimisväärne hulk inimesi.

Jajah, seda kontserdil olnud rahvahulka suurendati veidi rahvast tehtud pilte täiendades, tõsi seegi. Ja eks osa inimesi oli seal kohal üksnes muusika pärast, aga pakun, et ca pooled rahvast olidki ideelised “tühjade südamete” pooldajad.

Kui palju neid oli, seda oli näha ka Facebookist ja nende osakaalust FB-sõprade seas, kes oma pildile selle tühjas südame lisasid.

Tagant järele oli see hea mõõdik ja selguse saamine, kes on see meie rahva kõige mõtlemisvõimetum ja ebausaldatavam osa, kellele ei saa oma panust teha. Ning võimalus meelde jätta, kes oli sellel valiku hetkel kes ja mida väärt.”

One commentOn Mäletagem oma progressiivseid ehk kuhu kadusid “tühisüdamed”

  • Avatar

    Sellel liikumisel on ajalooliselt paikaloksunud nimetus – viies kolonn.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused