Mart Helme: praegune populistlik riigivalitsemine meenutab tühikäigul veerevat ratast

Mart Helme Riigikogus.

Kommenteerides kahe uue poliitikavälise ministrikandidaadi esilekerkimist, arvab Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Mart Helme, et tegemist on küüniliselt populistliku sammuga, et saamatu ja tükati lausa abitu riigivalitsemine kuidagigi 10 kuu pärast toimuvate üldvalimisteni välja venitada.

Mart Helme arvates on kahe poliitikavälise inimese paigutamine ministrikohtadele, seda ilma igasuguse ettevalmistuseta poliitiliseks tööks, ühtaegu nii mõttetu kui ka vastutustundetu samm. “Esiteks kulub neil juba mitu kuud oma ametipostile sisseelamiseks, rääkimata sellest, et omandada mingigi poliitiline vilumus. Valimisteni jäänud napi kümne kuuga pole see lihtsalt võimalik.”

“Kõik teavad vägagi hästi neid tõsiseid probleeme, mis ootavad lahendamist nii maakondes kui ka sotsiaalsääris, olgu selleks kasvõi transpordikorraldus, maaelu hääbumise tõkestamine, ravijärjekordade lühendamine või arstiabi ja pensionisüsteemi jätkusuutlikkus tervikuna. ”

Helme arvates meenutab praegune riigivalitsemine libedal jääl triivimist, mis võib ootavatult viia kes teab kuhu. “Valitsuserakondade suutmatus või tahtmatus leida enda seast väärilisi ministrikandidaate viitab pingi lühidusele ja sisepingetele erakondade sees. Elu näitab kui kauaks nimetatud ministrid oma ametipostile jäävad.”

Kommentaarid