Martin Helme apteegireformist: inimeste tervisega mängimine pole meile vastuvõetav

Repliik,
- Updated
©UU
Rahandusminister Martin Helme.

Riigikogus anti täna peamiselt meie saadikute poolt üle seaduseelnõu, mis muudab apteegireformi nii, et apteekide massisulgemist ei tuleks. Lisaks sellele tahame teha turgu rohkem lahti ning luua võimalused tuua ravimeid sisse, minnes mööda Eesti hulgifirmadest, kes mitmeid olulisi rohtusid Eestisse praegu ei too. See toob kindlasti ka hinda alla.

Me ei ole nõus olukorraga, kus ravimite kättesaadavus reformi järel väheneb ja apteegiteenuse kvaliteet langeb. Inimeste tervisega mängimine selle enesepettusega, et nii tehakse ära mõnele suurärimehele, pole meile vastuvõetav.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tänase päeva seisuga kaob aprillist Eestis kaks kolmandikku apteeke. Kuigi meile räägitakse, et see puudutab eelkõige suuri linnu, on karm tõde paraku see, et ei Tallinnas ega Tartus kao apteegid ära, maapiirkondades aga küll.

Vaadake seda linki ja võtke kaardil välja ainult maa-apteegid. 69-st apteegist 55 läheb kinni. Lisame väikelinnad juurde kaardikihile ja 91-st apteegist 73 läheb kinni. Kui suurtes linnades on suured käibed ja peale kümnete apteekide sulgemist tuleb mingi aja jooksul tõenäoliselt osaliselt uusi asemele, siis väheneva elanikkonna ja väiksema ostujõuga maapiirkonnas ei hakka suletud apteegi asemele keegi midagi asutama. Lähevadki kinni ja kaovadki ära.

Mul on raske uskuda, et Riigikogu liikmed, kes peavad oma maapiirkonna valijale suletud apteegi kohta vastama, suudavad seda inimest lohutada ideoloogilise loosungiga, et “vähemalt on nüüd mõnel hulgifirmal ka elu kibedamaks tehtud”. Mis sest, et tegelikult ei ole, sest suurärimees on juba leidnud jokk-skeemid ja variisikud.

Martin Helme

 

LOE LISAKS

EKRE tahab apteegireformi parandamisega ära hoida apteekide sulgemist ja parandada ravimite kättesaadavust

 

One commentOn Martin Helme apteegireformist: inimeste tervisega mängimine pole meile vastuvõetav

  • Avatar

    Martini häda on see , et ta tahab ausalt asju ajada. Ravimite maailma kuulub altkäemaks ja see on peamine, miks asjad liikuda ei taha. See eilne pensionireform oli ju ka rohkem pankade teema. Vaevalt need reformi ja sotside saadikud tavaelus nii äpud on. Muidugi osad saadikud ei osanud isegi partei kontorist ette antud küsimust korralikult maha lugeda.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused