Martin Helme: ETV+ tuleb kiiremas korras sulgeda

Repliik,
- Updated
Martin Helme
©UU
Martin Helme

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsiooni juht ja ERR nõukogu liige Martin Helme mõtiskleb oma FB seinal ETV+ mõttekuse ja rahastamise teemadel.

“Kui Reformierakonna juhtimisel hakati tegema venekeelset riigitelevisiooni ETV+, siis sai taiplikumatele inimestele kohe selgeks kolm tõsiasja: et tegemist saab olema mitte Eesti venelaste eestistamisega (või isegi integreerimisega), vaid eestlaste venestamisega; et see kanal ei hakka konkureerima Vene riiklike propagandakanalitega ei sisu taseme, vaatajanumbrite ega mõju poolest; et me konditsioneerime riiklikul tasandil kognitiivset dissonantsi, mis kuulutab, et rahvusriigi tugevdamine ja eestimeelsuse kasvatamine ongi see, kui eesti inimestele tehakse venelaste poolt venemeelset propagandat, ja lõpuks, et kõike seda maksab kinni eesti maksumaksja.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

ETV+ on kõige kallim Rahvusringhäälingu kanal, kuhu esimestel aastatel kulus 5,5-5 miljonit aastas, nüüd on see pisut vähenenud. Sama või vähema raha eest tehakse kahte eestikeelset ETV kanalit. ETV+ kanali vaadatavus on vahemikus 30-60 tuhat ja üle poole selle vaatajatest moodustavad eestlased! Kanalit juhtis alguses läbinisti estofoobne venelane, kuid tema ametist lahkumise järel pandi kanalit juhtima sel sajandil Vene Föderatsioonist Eestisse kolinud Vene kodanik, kelle arusaamine kanali kavaplaneerimisest on selline, et ärme paneme häid saateid samale ajale, kui Vene riiklikud kanalid prime-time ajal häid saateid näitavad, muidu ei saa äkki mõni kohalik venelane vaadata vene saateid.  Kuidas suhtuda inimesesse, kes viib sadu tuhandeid eesti maksumaksja raha Venemaa riiklikkesse kanalitesse, et seal  oma mittevaadatavale kanalile reklaami osta? Sisuliselt võiks siis juba otse Eesti riigieelarvest Kremli propagandakontole kandeid teha.

Sellise inimese pani paika ERR juhatus, nõukogu siin kaasa rääkida ei saanud. Juhatus teadis, et Ekaterina Taklaja on Vene kodanik, aga probleemi ei näinud. Mina küll näen, küllap selle pärast nõukogule asjast ei räägitudki. See on seesama juhatus, kes ei näinud ka probleemi Eesti hümni mängimata jätmises aastavahetusel, miks ta peaks nägema probleemi organisatsiooni mehitamises vaenuliku võõrriigi kodanikega? Ega see ei ole ju nagunii rahvusringhääling ammu mitte.

Seadus küll nii nõuab, aga samas nõuab seadus ka pereväärtuste edendamist ja seda tehakse, pannes Ringvaates esinema transvestiitidest prostituute. Praktika on globalismi, immigratsiooni, homonduse kiidulaul – kas keegi jõuab veel imestada, kui selle estofoobse homofiilia sekka pannakse rikastava mitmekesisusena ka kremlimeelsust? Väljendub see näiteks rahvuslike jõudude tembeldamises kremlimeelseteks – geniaalne, kas pole?! Ei imesta, ainult vihastan!

Täiesti selge on, et ETV+ tuleb kiiremas korras kinni panna. Tegelikult tuleks kogu ERR laiali saata ja see 40 miljonit eurot kasutada millekski, mis edendab, mitte ei kahjusta meie põhiseaduslikku riigikorda.”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused