Martin Helme: “Meie toetame euroliidu puhul riikide liitu, mitte liitriiki

Repliik,
- Updated
©Martin Ahven/Õhtuleht
Martin Helme arvates on EELK valimiskompassiga näidatud tänu riigivõimu poolt eraldatud raha eest.

Valimiste järel Deutsche Wellele intervjuu andnud Martin Helme toob välja järjekordse manufakteeritud “skandaali”, mis alles nüüd avaldati ja mille abil üritatakse nurjata koalitsiooniläbirääkimisi ja karjatada Isamaa ning Keskerakond tagasi parketile.

Martin Helme: “Täna on selleks pikali pildumise põhjuseks minu intervjuu DW-s. Täna ma seda ei annaks enam, vaid pakuks neile oma pilti, mille nad toolile saaks panna, et siis pool tundi pildi suunas süüdistusi ja pahameelt väljendada, saaks ka hea “intervjuu”.

Et mitte teha paanikakülvajate elu liiga kergeks, siis paneme asjad konteksti ja perspektiivi: esiteks andsin ma selle intervjuu pärast valimisi, kui me ei osalenud veel koalitsioonikõnelustel; teiseks väljendasin ma seal seisukohti, mis on Euroopas väga laia kõlapinnaga.

Igas Euroopa riigi parlamendis on olemas partei või parteid, mis suhtuvad tõrjuvalt plaani Euroliitu föderaliseerida. Paljudes riikides on sellised erakonnad ka valitsuses, alates Taanist, jätkates Poola, Austria ja Itaaliaga, lõpetades isegi Saksamaaga.

Tähtis on aga see, mida ütlesin ka meie eilsel kohtumisel siinsete suursaadikutega: tänaseks kokku lepitud välispoliitika osa meie koalitsioonikõnelustel ütleb, et meie toetame euroliidu puhul riikide liitu, mitte liitriiki. See on täiesti mõistlik ja peavoolu seisukoht.

Sündiv koalitsioon ei ole seadnud kahtluse alla meie kuulumist euroliitu või isegi mitte arutanud sealt lahkumist. Selleks puudub lihtsalt Eestis hetkel poliitiline tahe.”

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused