Mask on seksikas… nagu postkast või Linnahall

Repliik,
- Updated
©Uued Uudised
Mis on maskis seksikat, kui ei saa isegi aru, mis soost tegelane selle taga on?

Tänapäeval on paljud mõisted saanud tavapärasest erineva tõlgenduse ja kasutuse, ning üks sellistest mõistetest on “seksikas”.

Mõne aja eest teatasid noored kliimavõitlejad, et põlevkivi ei olevat seksikas, mis iseenesest on täiesti õige, kuigi see pole maavarade mõõdupuu. Nüüd aga teatavad samasugused noored meeleavaldustel, et mask olevat seksikas.

Eks nad ise teavad, mis nende silmis maski seksikaks teeb. Ehk see, et ei tea, kes selle taga on? Võib ju olla imekena neiu, aga ka nõiamoor. Samahästi võib seksikaks pidada niqabi või burkat.

Maskis pole tegelikult midagi seksikat, ta on lihtsalt hetkel vajalik. Tänu maskidele ei tunne me enam üksteist tänaval ära, me ei tutvu enam lihtsalt niisama, sest mask ei soodusta suhtlemist.

Öeldakse, et ideoloogiad on kõik üle võtnud: armastuse, seksuaalsuse, inimlikkuse… ilmselt on neil noortelgi, kes maski seksikaks nimetavad, midagi selle seksikuse mõistega teistmoodi: 99 soomääratluse halli varianti mehe ja naise vahel, seks kõigi ja kõigega või veel midagi sarnast…

Loodetavasti ütlevad noored siiski, et mask on trendikas, kasutades seejuures hoopiski seksikuse mõistet, mida on lihtsalt hakatud kasutama igal pool, ka seal, kuhu see sõna ei sobi.

Aga mask on lihtsalt paratamatus – inimesed pole loodud kaetud näoga käima, nägu on inimese visiitkaart, tema emotsioonide ja hinge peegel. Nagu sellel pildil noormehel.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused