Maskid langevad: Eesti Päevalehe propagandist arvab, et Eesti juhid võiksid pronkssõdurile austust avaldada  

Rubriik Repliik On
- Updated
©Scanpix
Спасибо за поддержку, товарищ Кристер Петрович!

Vasakäärmuslik ajakirjanik Krister Paris, kes on ise süüdistanud EKRE-t Kremli-meelsuses, on nüüd Saulusest Pauluseks saanud ning asunud hoopis ise Kremli kasuliku idioodi rolli.

“Võtame sümbolid üle ja teeme 9. maist meie enda võidupüha – kus vaid valusate mälestuste arm meenutab, kui sügavaid lõhesid võib lüüa vastanduvast ajaloost jõudu ammutav etniline vihavaen,” kirjutab Paris.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kui äärmuslane pakub välja, et nii saab Putinilt teema ära võtta, on see ilmselt teadlik naiivsus – 9. mai kasutamine poliitilise rusikana Vene impeeriumi suuruse näitamiseks on Kremli poolt nii kindlalt ja võimsalt paika pandud, et  mistahes pariselikud katsed lepitada Teise maailmasõja erinevaid pooli, rakenduvad silmapilkselt Moskva heaks tööle.

Niipea kui Eesti juhid ilmuvad pronkssõduri juurde, kisendab Kreml automaatselt kogu maailmale sellest, kuidas Eesti tunnustab Nõukogude Liidu rolli Euroopa “vabastamisel”, tunnustades seega ka Eesti ja Tallinna “vabastamist” Punaarmee poolt 1944. aastal ning Eesti inkorporeerimist NLiidu koosseisu baasilepingu ja “eesti rahva vaba tahte” alusel. Olematusesse saadetakse kohe ka küüditamised 1941. ja 1949. aastal, sest need pole enam seotud okupeerimise kontekstiga.

Sisuliselt kutsub Paris ühinema selle impeeriumimeelse kilina ja kolinaga, mis kostab iga aasta ühel kevadpäeval Kaitseväe kalmistult – ja samamoodi kutsub äärmuslane sülitama näkku meestele, kes seisid Sinimägedes okupantide vastas. Vanad mehed, kes on veel elus, tunnevad ennast niigi hüljatuna – Paris aga viskaks nad otse prügikasti.

Isegi kui Eesti ja eestlased läheksid kunagisele okupandile poolele teele vastu, siis nemad meile vastu ei tuleks, vaid jääks oma kaevikutesse – ja meie ajalugu tallatakse jalge alla.

See, mida Paris nimetab “etniliseks vihavaenuks”, ei pärine ainult pronkssõdurist – selle taga on Vene imperialismi sajandipikkune tegutsemine, mis on kõiki tema naabreid valusalt puudutanud, ja seda nii lihtsalt ära ei lõpeta, ammugi mitte väikerahva endast lahtiütlemise teel suurveneluse hüvanguks.

Vene imperialistlik ideoloogia on tunginud ka eestlaste teadvusesse – eks Paris korjas selle üles Moskvas korrespondendiks olles.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused