Meedia ei peaks massitulistajast kangelast tegema

Repliik,
©UU
Õhtulehe logo.

Kui Lihulas kaks inimest tapnud ja mitut haavanud Mikk Tarrest on nimetatud massitulistajaks, siis on kummaline Õhtulehe tegutsemine, kes nõudis käekirjaeksperdilt mõrtsuka kohta iseloomustust, kuigi kogu maailmas valitseb konsensuslik kokkulepe, et meedia ei kajasta sarimõrvarite, koolitulistajate ning teiste hullumeelsete tegusid ega räägi neist rohkem, kui esialgne faktiline informatsioon sooritatud kuriteo kohta.

Samamoodi valitseb ajakirjanduses vaikiv kokkulepe, et ei kajastata enesetappe, eriti alaealiste4 puhul, ega ka igat pommiähvardust. Näiteks ei näidata jalgpallimängudes ja teistes spordiülekannetes ka neid, kes paljalt, plakatitega või muul väljakule jooksevad, sest nende eesmärk ongi saada suure auditooriumi ees pildile.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ent klikinäljas Õhtuleht avaldas täna artikli pealkirjaga „Mida näitab käekiri? Ekspert heidab valgust Lihula tulistaja Mikk Tarraste iseloomule“, olles eelnevalt võtnud ühendust käekirjaeksperdiga, et saada aimu, mida võib näidata Tarraste käekiri. Teatavasti läkitas Tarraste advokaadi vahendusel avalikkusele kirja, milles avaldas kahetsust tehtu eest.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna saadik Helle-Monika Helme kommenteeris, et Õhtulehe näite puhul kujutab selline lugu pigem kurjategija mentaalset heroiseerimist, mis võib ühiskonnas suurendada veelgi samasuguste tegude toimepanekut.

„Mõne inimese jaoks võib see meedia tähelepanu ja viis minutit kurikuulsust olla selleks käivitavaks teguriks, et jälle peavad süütud inimesed kaotama elu….Nii et hea Õhtuleht, rohkem vastutustunnet, vähem ahnust. Muidu olete tulevikus kaudselt kaasvastutavad sarnaste kuritegude eest,“ lisas Helme.

 

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused