Meediakommentaar: valeuudistevabriku peainsener kukkus oma nuputreialeid kaitsma

Repliik,
- Updated
Delfi

Näib, et Delfi peatoimetaja Urmo Soonvald on ise ka aru saanud, et nad on oma valitsusevastasuses ja ekrevaenulikkuses üle piiri läinud, kuid selle asemel, et tagasi tõmmata ja oma väljaanne tasakaalu sättida, keerab ta vinti peale, mis psühholoogiliselt ka sellises olukorras tavapärane käitumismuster.

Igatahes on Soonvaldi käsi haaranud klaviatuuri järele ning ta on valmis treinud pika ja loomulikult tendentsliku analüüsi pealkirja all „Eestlasi ümbritseb lahinguväli, kus iga sõna painutatakse sõjaks“.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Sisuliselt kujutab see emotsionaalselt ülesköetud kirjatükk endas õigustuse otsimist Delfi/Eesti Päevalehe senisele äärmiselt kallutatud käitumisele ning nagu peatoimetajast aru võib saada, siis mingit pööret neutraalsuse suunas pole end sõltumatuks pidaval kanalil ka oodata.

Iseloomulik on seejuures asjaolu, et Soonvaldile ei käi pinda üksnes EKRE, vaid parempoolne ning konservatiivne maailmavaade üldisemalt ning seob justkui iseenesest pattudega ka Brexiti.

Sageli valeuudistega esineva ja alles hiljuti järjekordselt pressinõukogult tauniva otsuse saanud Delfi/Eesti Päevalehe peatoimetaja räägib Ameerika Ühendriikidest ja tõejärgsest ajastust, kuid jõuab õige pea otsaga EKRE ja Eesti valitsuse juurde, hoidmata kokku vihakülvavatest lausungitest.

Artikli ridade vahele peidetud mõtte läbiv joon on õigustus oma „ausatele“ ajakirjanikele, keda kallutatuses süüdistatakse. Soonvald kaitseb oma tindinäppe ja kurdab, kuidas igale lausele antakse poliitiline tähendus ja allmõte, neutraalsust hävitatakse ja naeruvääristatakse.

Soonvald: „Neutraalset või apoliitilist inimest ja seisukohta pole justkui olemaski. Iga kord, kui keegi midagi ütleb, on kaks võimalust: ta on liberaal või konservatiiv. Inimlikkus, empaatia või niisama märkamine on välistatud.“

Halloo, kes räägib?! Soonvald võiks empaatia, inimlikkuse ja neutraalsuse teemal igal hommikusel koosolekul ja lisaks söögi alla ja söögi oma alluvatele kõnet pidada selmet lapsikult teistele oma vead delegeerida, aga ega sellest suuremat kasu niikuinii ei oleks, sest žurnalistide seas tehtud ajupesu tagajärjed on pöördumatud.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused