Meediakommentaar: valeuudistevabriku peainsener kukkus oma nuputreialeid kaitsma

Repliik,
- Updated
Delfi

Näib, et Delfi peatoimetaja Urmo Soonvald on ise ka aru saanud, et nad on oma valitsusevastasuses ja ekrevaenulikkuses üle piiri läinud, kuid selle asemel, et tagasi tõmmata ja oma väljaanne tasakaalu sättida, keerab ta vinti peale, mis psühholoogiliselt ka sellises olukorras tavapärane käitumismuster.

Igatahes on Soonvaldi käsi haaranud klaviatuuri järele ning ta on valmis treinud pika ja loomulikult tendentsliku analüüsi pealkirja all „Eestlasi ümbritseb lahinguväli, kus iga sõna painutatakse sõjaks“.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Sisuliselt kujutab see emotsionaalselt ülesköetud kirjatükk endas õigustuse otsimist Delfi/Eesti Päevalehe senisele äärmiselt kallutatud käitumisele ning nagu peatoimetajast aru võib saada, siis mingit pööret neutraalsuse suunas pole end sõltumatuks pidaval kanalil ka oodata.

Iseloomulik on seejuures asjaolu, et Soonvaldile ei käi pinda üksnes EKRE, vaid parempoolne ning konservatiivne maailmavaade üldisemalt ning seob justkui iseenesest pattudega ka Brexiti.

Sageli valeuudistega esineva ja alles hiljuti järjekordselt pressinõukogult tauniva otsuse saanud Delfi/Eesti Päevalehe peatoimetaja räägib Ameerika Ühendriikidest ja tõejärgsest ajastust, kuid jõuab õige pea otsaga EKRE ja Eesti valitsuse juurde, hoidmata kokku vihakülvavatest lausungitest.

Artikli ridade vahele peidetud mõtte läbiv joon on õigustus oma „ausatele“ ajakirjanikele, keda kallutatuses süüdistatakse. Soonvald kaitseb oma tindinäppe ja kurdab, kuidas igale lausele antakse poliitiline tähendus ja allmõte, neutraalsust hävitatakse ja naeruvääristatakse.

Soonvald: „Neutraalset või apoliitilist inimest ja seisukohta pole justkui olemaski. Iga kord, kui keegi midagi ütleb, on kaks võimalust: ta on liberaal või konservatiiv. Inimlikkus, empaatia või niisama märkamine on välistatud.“

Halloo, kes räägib?! Soonvald võiks empaatia, inimlikkuse ja neutraalsuse teemal igal hommikusel koosolekul ja lisaks söögi alla ja söögi oma alluvatele kõnet pidada selmet lapsikult teistele oma vead delegeerida, aga ega sellest suuremat kasu niikuinii ei oleks, sest žurnalistide seas tehtud ajupesu tagajärjed on pöördumatud.

10 commentsOn Meediakommentaar: valeuudistevabriku peainsener kukkus oma nuputreialeid kaitsma

 • Avatar

  Kuna eestlased on 90% ulatuses iibepuudelised 2-, siis on iibepuudelisi 90% ka igas parteis ja ka valijad on 90% iibepuudelised. Kuigi erinevate parteide iibepoliitikad on erinevad, on nad erinevalt ebaadekvaatsed ega taga kestmist. Ka muusikalise kuulmiseta inimeste laulujorud on erinevad, kuid erineva joruga. Need laulujorud ei saa põhimõtteliselt olla viisi järgi. Nii ei saa ka iibepuudelise enamusega parteide iibepoliitikad olla sellised, et tagavad iibe tõstmise negatiivsest nulligi.
  Kui suurendada valimistel iibeliste perede(viisipidajate) häälte kaalu sellega, et anda vanemaile ka laste hääled ja valima lubada vaid inimesed, kes teevad perega piisavat kestmispanust: 3L+0EURi, 2L+600EURi, 1L+1200EURi, 0L+1800EURi, siis valitakse rohkem iibelisi kandidaate otsustajaiks ja siis võib ka iibepoliitika muutuda adekvaatseks. Valima saab seega inimene, kes on perega näidanud täiskasvanu võimekust teha kestmiseks piisavat panust: 3L+0EURi, 2L+600EURi, 1L+1200EURi, 0L+1800EURi ja tal on laste lisahääled. Lastetu, kes on perega maksnud iga kuu lastetusmaksu 1800EURi, saab valima ja tal pole laste hääli lisaks. Kolmelapseline saab laste kasvatamise eest valima ja kumbalgi vanemal on lisaks 3 laste häält.
  Vaid valijaskonna piiramine nii, et suureneb täiskasvanu võimekusega 3+ inimeste osakaal, saab meid hääbumisest päästa. Parteide vahetamisel ei muutu iibepoliitika adekvaatseks ja me hääbume rahvana iibepuudesse.

 • Avatar

  Kadastiku vaim hõljub juba pikemat aega Postimehe toimetuse asemel Delfis ja EPl is. Müüdavad sopa ajakirjanduse meistrid väärivad Jaak Kaljo auraha.

 • Avatar

  Ei tahaks meediat üldse nähagi, kui saaks ilma uudisteta läbi. Kogu praegune meedia on tendentslik. Tema meelsusest õhkub vaenu, nende vastu, kes soovivad teisiti elada, kui tänapäeva Eesti röövkapitalism ette kirjutab. Arusaadav, et kes maksab, see tellib muusika. Meil aga on sellega liiale mindud ja normaalne inimene näeb seda kaugelt ära. Valus on inimeste pärast, kes müüvad endid. Vanasti oli neile päris kole nimi, nagu Vargamäe meeste kohta öeldi. Sel juhul, kui nad ka seda tõsiselt mõtlevad, mida kokku kirjutavad, siis on eesti moraaliga midagi kõvasti korrast ära.

 • Avatar
  Konservatiivi Karla

  Soonvald on muidugi suli ja lurjus, aga tal on ülemus(ed), elik Ekspress Meedia omanik(ud).

 • Avatar
  Konservatiivi Karla

  Soonvald on muidugi suli ja lurjus, aga tal on ülemus(ed), elik Ekspress Meedia omanikud.

 • Avatar
  vanaema maalt

  Soonvald on juba aastaid olnud meedia sõjatandri kuumaks kütja. See on vist emapiimaga kaasa antud viha, mis elada ei lase kedagi vihkamata ja kellegiga sõdimata. Uskumatu järjekindlus eneseõigustamisel ja enda maailmanabaks pidamisel, arusaamata, et just Delfi kirg sõdida, ületab igasuguse normaalse ajakirjanduse piirid. Nii pahatahtlik ja õel saab olla vaid see, kes peab ennast kellegile tõestama, kes kannuseid teenides minetab inimlikkuse ja tõed. Sildam ja Soonvald käivad ühte jalga, jäädes truuks minevikule.

 • Avatar

  Delfi sopapritsijatele ei meeldi see, et Eestis on üks EKRE nimeline poliitiline jõud, kes tegeleb PÄRIS probleemidega, mitte ei lükka neid vaiba alla. Senised Delfile meelepärased erakonnad tegelesid asendustegevustega, nagu “homode õigused”, “rohepööre”,”avatud Eesti” ja “rohkem Euroopat.” Tänu EKRE osalusega valitsusele on Eestis hakatud tegelema sisuliste küsimustega. Kuidas elatakse keskustes kaugemal? Miks jätkuvalt eestlaste arv taasiseseisvunud Eesti Vabariigis langeb? Mis on meie tegelikud rahvuslikud huvid? Jaa nii edasi! Nendele ja paljudele sisulistele küsimustele ei taha Delfi ja teised vasakpoolsed “multikulti” tindinäppijad vastata. Aga neile küsimustele tuleb vastata.

  • Avatar

   Eesti rahvusliku hävingu põhjustajaks on liigagarad ja fanaatilised võõrvõimude kohalikud käsilased-kaasajooksikud-kollaboratsionistid.
   Nii oli see Saksa ja nõukogude okupatsioonide ajal ning nüüd kordub kõik sorosfashistliku-rassistliku, rahatotalitaristliku-plutokraatliku, rahvuste ja põlisrahvaste suhtes vaenuliku
   EU impeeriumi-ühiskatla koosseisus, eurookupatsiooni tingimustes ja seda veelgi raskemal, lausa letaalsel kujul.

  • Avatar

   Iibele ja kestmisele ei pööra ükski partei tähele panu. Meie praegune kommunistlik poolsolidaarne I samba pensionisüsteem, milles solidaarset pensionit saab ka see, kes pole solidaarselt pensionimaksjate kasvatamisesse panustanud, on vastu võetav mitte ainult kommunistidele-sotsialistidele, vaid ka EKRE-le ja ka Ref-ile.

   • Avatar

    Et looduslik valik saaks toimida, polegi loodus ette näinud, et kõik vanemate suguühtes kombineerunud geenivariatsioonid peaks järglaste järglastes edasi minema.
    Lisaks loodusliku valiku kaole mõjutab suguvõsa kestmise otsust ka riigi suhtumine, mis avaldub eelkõige kollektiivse vanadushoolduse ehk pensionisüsteemi (eba)adekvaatsuses. Meil siis jooksvalt rahastava I samba pensionisüsteemi kommunistlikkus poolsolidaarses vormis.
    Kuna poolsolidaarses kommunistlikus pensionisüsteemis inimese solidaarne pension ei sõltu ta solidaarsest panusest pensionimaksjate kasvatamisesse, siis on pension sama, nii lastetul kui ka 3+ last kasvatanud pere vanemal. Riik OSTAB niisuguse pensionisüsteemiga noored lapsi mittemuretsema, sest ühe lapse pensionimaksjaks kasvatamise kogupanus on 200kEURi. Seega, kolm piisavat last mittekasvatava lastetu pere “võidab” laste mittekasvatamisega 3x200k=600kEURi. Ühelapseline võidab kahe mittekasvatamise pealt 400kEURi ja kahelapseline ühe mittekasvatamise pealt 200kEURi.
    I samba ümber tegemisega täissolidaarseks, milles inimese solidaarne pension oleks proportsionaalne ta solidaarse panusega pensionimaksjate kasvatamisesse, lõpetaks ühiskond noortelt laste mittemuretsemise ostmise.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused