Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

MEEDIAVALVUR: Veiko Vihuri: tuleb paluda, et karistus ei tuleks nii ränk, kui oleme ära teeninud

-
28.06.2024

Postkasti laekus e-kiri kirikuvalitsuselt – tegelikult edasi saadetud üleskutse kaitseväe peakaplan Ago Lilleorult, kes palub eeloleval pühapäeval võtta eestpalvesse riigikaitse ja selle juhid.

„Me ei tea, millised ajad meid ees ootavad, kuid kristlastena saame usaldada oma riigi, rahva ja kaitseväe ning viimselt iseennast Jumala hoole koos prohvet Jesaja sõnadega „Tema on su aegade tagatis, abi küllus, tarkus ja tunnetus; Issanda kartus – see on Siioni rikkus. (Js 33:6),“ kirjutab Lilleorg.

Jäin mõtlema, et kirikutes me palvetame igal pühapäeval valitsuse ja rahva eest ning teatud puhkudel teeme seda konkreetsete üleskutsete peale.

Kuid kui meie valitsus tallab samal ajal Jumala seadused ja õpetused jalge alla, siis mis õnnistust, kaitset ja abi me võime Temalt loota?

Riigikogus ei taheta krutsifiksi seinale kinnitada, küll aga lepivad valitsusasutustel seksuaalvähemuste patused „uhkuselipud“, mis kõnelevad Eesti Vabariigi ja tema väärtuste kohta rohkem kui kirikutegelaste harvad esinemised riiklikel üritustel.

Patune uhkus, Jumala trotsimine, lutsiferlik vabadusekäsitus – need on meie riigi alused. Ja siis me teeme vagasid palveid, et Jumal meid hoiaks…

Pigem tuleks paluda, et karistus ei tuleks nii ränk, kui oleme ära teeninud.

Veiko Vihuri

„Meie Kiriku“ peatoimetaja

https://meiekirik.net/index.php/uudislood/2616-piltuudis-krutsifiksi-ei-lubata-homo-ja-ukraina-lippu-kuell