Meest sõnast, härga sarvist: minister Tanel Kiik lubab kevadist edu koroonarindel

Repliik,
©Uued Uudised
Tanel Kiigel tuleks kord ennast mehena näidata ja oma haldusalal toimuva eest vastutus võtta.

Pandeemias vaevleval Eesti ühiskonnal tasub meeles pidada tervise- ja tööminister Tanel Kiige lubadust, et ta murrab märtsis koroona selgroo – juba eelmises valitsuses seda võitlust juhtinud noor mees ilmselt teab, mida lubab.

Neljapäevast kehtima hakkavate uute piirangutega murtakse koroonaviiruse leviku kiire kasv Eestis ning märtsi teises pooles peaks nakatumiste arv hakkama langema, ütles tervise- ja tööminister Tanel Kiik teisipäeval  ETV saates “Esimene stuudio”.

Valitsus kinnitas teisipäeval uued ranged koroonapiirangud.

“Me näeme juba praegu, et nakatumise trend on (seniste) piirangute mõjul mõnevõrra aeglustunud, aga jätkuvalt tõususfaasis. Viimased otsused on need, mis annavad võimaluse viia nakatumiskordaja R alla ühe, mis tähendab, et märtsi teises pooles hakkavad numbrid langema,” lausus Kiik.

Kiige sõnul lubab raskest olukorrast kiiremat väljatulekut ennustada see, et suur osa tervishoiu- ning hooldekodude töötajatest on vaktsineeritud, mis aitab vältida haiglate ja hooldekodude nakkuskoldeid.

“Ma arvan, et meie (nakatumiste) tipp on märtsi keskpaik ja teises pooles hakkab langema. Kevade teine pool tuleb oluliselt helgem, seda ma julgen lubada,” nentis Kiik.

Kas Kiik julgeb lubada ka oma tagasiastumist, kui tema lubatud helgus ei saabu? Kuigi tegu võib olla ka arvestusega, et soojade ilmade saabudes pandeemia nagunii taandub, nagu juhtus mullu kevadel.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused