Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

“Meie aja kangelane”: vapralt külmas toas lõdisev kodanik, kes ei suuda soojaarveid maksta, kuid on siiski optimistlik

15.11.2022
Valitsuse kompensatsiooni ootuses.
© Erki Evestus

Õhtuleht tutvustab Reet Linnat, kes leiab, et temasugune säilivatki külma käes paremini ning kirjeldab, kui õdus tal olevat küünlavalgel, kampsuni ja sokkidega – selline ongi Reformierakonna valitsemisaja “kangelane”.

“Meedias seatakse pjedestaalile uue aja kangelasi, kes näitavad rahvale eeskuju, kuidas elada kasinalt ning olla seejuures leplik ja õnnelik. Teadagi, mõisnikud on Jumalast seatud ja talupoegade kohus on lepliku meelega ja nurisemata mõisaorjust täita. Moraal: pole häda midagi, ega’s me mingid kogu aeg vinguvad ja protestivad äärmuslased ole. Kui ei jaksa maksta, lülitame kütte välja, paneme villased sokid jalga, aga oma hääle anname ikka õigetele jõududele. Lõpuks pole meil enam midagi, aga oleme õnnelikud,” kommenteerib vaimulik Veiko Vihuri.

Meedia kirjeldab ka seda, kuidas riigiasutustes jahedates ruumides istutakse ja kuigi ka seal leidub ohtralt terase moodi karastunuid, julgevad mõned siiski tunnistada, et ega külmas töö tegemine ikka päris tore ei ole.

Aga üldiselt on orjaühiskond maha rahustatud: kui alles kümme aastat tagasi lubasid kõik erakonnad jõukat Eestit, siis nüüd on võtmesõnad säästmine, kokkuhoid ja ärakannatamine. Täiesti loomulikud asjad nagu soe tuba ja soe vesi on tunnistatud üksmeelselt luksuseks ja kannatamine (nagu Venemaa venelastelgi) on saanud üldrahvalikuks normiks.

Uued Uudised