Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Mida näitab meedia ja kuidas tegelikult on?

-
14.03.2019
Valimised 2019. Koalitsioon. Koalitsioonikõnelused. Jüri Ratas (Keskerakond), Mart Helme (EKRE) ja Helir-Valdor Seeder (Isamaa) kohtusid läbirääkimiste delegatsioonidega Stenbocki majas.

Äsjane EMORi uuring näitab, et toetus on läbirääkimistes kolmikkoalitsioonile hüppeliselt kasvanud. Norstat näitas eelmisel nädalal läbirääkimistes koalitsioonile 14% toetust ja EMOR täna 24% toetust.

Järsult on kukkunud toetus Reformierakonna-Keskerakonna koalitsioonile – Norstati uuring eelmisel nädalal näitas 37%, mis on tänaseks langenud 29% -le.

Avalikkuses küsitakse: kas valimiste võitjalt tahetakse võitu varastada? Valimiste võitjaga olid nii Isamaa kui Keskerakond mitu päeva läbirääkimiste laua taga. Reformierakonna pakutu oli jäik positsioon partnerite valimislubaduste osas. Kui täna näeme pehmenemist, siis esimestel päevadel oli retoorika hoopis teistsugune – see ei olnud võrdsete partnerite käsitlus.

Alles selg vastu seina, kui Isamaa, Keskerakond ja EKRE läbirääkimisi alustasid, hakatati Reformierakonnas rääkima võrdsest partnerlusest. Usaldus tekib pika ajaga, aga mureneb väga kiiresti. Võitjaerakonna eklektiline partnerite valik oli esimene, mis murendas partnerite usaldust – tõenäosus lubaduste elluviimisel, said seega saatuslikuks.

Eile oli kokkusaamine diplomaatidega, nemad võtsid koalitsiooniläbirääkimised rahulikult vastu, vastupidiselt sellele, mida meedias tahab näidata.

Ja veel. Loetud nädalad tagasi kiitis Eesti meedia seda, kui Timo Soini sai presidendilt Maarjamäe Risti. Kuigi ka perussuomalaiste puhul kasutati süüdistusi, et nad on fašistid.

Mäletatavasti toetasid reformierakondlased veel 11 kuud tagasi Riigikogu aseesimehe kohale Henn Põlluaasa. See tähendab usaldasid teda, et ta oleks meie riigipea kriisiolukorras. Mis siis nüüd juhtus? Väga ilmne on, et paremäärmuslaste võimuletuleku hirmu produtseeritakse eeskätt Eestist seestpoolt.