Mida on väärt lahmiv faktikontroll, nagu Postimehe oma?

Repliik,
- Updated
©Uued Uudised
Postimees läks taas oma “faktikontrolliga” pisut alt. Pilt on illustratiivne.

Uued Uudised on korduvalt rõhutanud, et faktikontrolli ei saa teha nii, et võetakse ainult teatud arvamust kinnitav või ümber lükkav väide, ja esitatakse see absoluutse tõena, jättes kõrvale teised olulised faktid.

Nii on Postimehe faktikontroll võtnud luubi alla Evelin Poolametsa arvamusartikli ja üritab ümber lükata tema väidet USA Ülemkohtu kohtuniku Brett Kavanaugh` kohta.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kolmest noorepoolsest naisest koosnev faktikontroll vaidlustab Evelin Poolametsa laused “Kõige ehmatavam oli USA Ülemkohtu kohtuniku Brett Kavanaughi ründamine. Õnnelikus abielus väärikas mees sattus meedia marulise rünnaku alla, sest olevat kooliajal, 36 aastat tagasi, kellegagi flirtinud.”

Faktikontroll toob tõestusena välja selle, milles Kavanaugh`d süüdistati, kirjeldab süüdistajate öeldut, aga jätab välja tähtsaima – uurimiskomisjon ei leidnud kohtunikukandidaadi süüdi olevat ja hetkel on ta USA ülemkohtunik.

Veel enam, tegelikult ei leidnud ükski süüdistus kinnitust ja üks naistest, Judy Munro-Leighton, võeti valesüüdistuste esitamise tõttu ka vastutusele.

Postimehe faktikontrollijad aga annavad Evelin Poolametsa osas kaude mõista, et usuvad endiselt süüdistajaid, mitte komisjoni, eitades seega süütuse presumptsiooni – ning tuues selle ka faktide kontrollimise tulemuseks.

Võiks ju tuua paralleeli eksminister Marti Kuusiku juhtumiga, kus pole süüdistajat, süüdimõistvat kohtuotsust ega kohutki, kuid mees on meedia, presidendi ja opositsiooni poolt juba risti löödud. Ka seda juhtumit ei saaks hetkel ühegi faktikontrolli aluseks võtta.

Kui Postimees soovis näidata oma asjalikkust, siis selle väite puhul küll võeti mingi suvaline lause ja asuti seda sama suvaliselt ümber lükkama.

Loe ka Brett Kavanaugh` lugu – praegu Eestis toimuva nõiajahi taustal

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused