Miks hoitakse Jürgen Ligit huvide konfliktist hoolimata rahapesu tagajärgedega tegeleva komisjoni eesotsas?

Rubriik Repliik On
- Updated
©Uued Uudised
Riigikogu roppsuu Jürgen Ligi.

Eesti inimesed mäletavad ilmselt aega, mil meedia korraldas dessandi Mart Järviku koolitee algkooli, leidmaks tõestust “huvide konfliktile” – minister olevat käinud koos ühe uurimisalusega õunaraksus ja sellest tulenevat huvide konflikt.

Paraku on ajakirjandus praegu vait nagu kult rukkis, kui on vaja tähelepanu juhtida faktile, et Jürgen Ligi ei sobi erikomisjoni etteotsa, kes peaks muuhulgas heitma pilgu ka tema kui endise rahandusministri tegevusele läbi Eesti kulgenud mastaapse rahapesu aegadel. Nii on tekkinud olukord, kus erikomisjon ei uuri mitte rahapesu, vaid rahapesu uurimist.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kolmapäevase valitsuse infotunni järel levisid sotsiaalmeedias tõmmised uudistesaatest koos kommentaariga “Jürgen on kuidagi näost ära rahapesu teema ajal.” Nii ongi – Jürgen Ligi ülim aktiivsus selleks, et Ameerika advokaadibüroo ei tegeleks rahapesu teemaga, on ülimalt silmapaistev ja kahtlane.

Opositsioon ründas rahandusminister Martin Helmet lausega: “Mida sa kardad?”, pidades silmas nende endi väiteid, nagu ei tahaks minister erikomisjonile selgitusi anda. Tegu on osava ja tasakaalustava nipiga, et võtta Ligilt veidigi maha see karm küsimus: “Miks Ligi kardab rahapesu uurimist?”

See küsimus ei taandu kindlasti Eesti poliitilisest elust – miks hoitakse Ligit erikomisjoni eesotsas, kui tal on otsene huvi rahapesu uurimist takistada? Isegi paremal juhul, kui Ligi pole ise “nokka kastnud”, siis on ta vähemalt rahandusministrina rahapesu maha maganud. Seda eitada on raske, kuigi “rahapesuminister” üritab igati tõestada, et tegi kõik võimaliku – aga ei teinud ju, sest rahapesumasinad töötasid täistuuridel.

Pealegi oleks Reformierakonnas ju küllaga neid, kes sobiksid opositsiooni poolelt erikomisjoni etteotsa – seal on palju inimesi a la “Hunt Kriimsilma kümme ametit”, kes on pidanud paljusid erinevaid ministriameteid, ja asi see rahandus nüüd ära ei ole… Aga huvide konfliktist hoolimata hoitakse sellel postil ikka Ligit, kelle kogu aur tundub tundub minevat rahapesu uurimise takistamisele.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused