Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Millal kultuurimarksistid Lääne filmikunsti lammutama asuvad?

-
24.07.2020
Sarjas “Surmarelv” puutus politseinik Roger Murtaugh (näitleja Danny Glover) väga palju kokku reaalsustega mustade kogukonnas. Pilt on illustratiivne.
© Scanpix

On raske ette kujutada, mis saab siis, kui vasakliberaalsed vandaalid lähevad kord Lääne viimase 30-40 aasta filmikunsti kallale.

Nii on menusarjas “Sõbrad” koht, kus Joey ja Ross ärkavad diivanil üksteisele liiga ligistikku, hüppavad hirmunult püsti ja ei anna tükk aega teineteisele kättki – millal see stseen homofoobseks kuulutatakse?

Sarjas “Damon” ütles mustanahaline politseinik Damon, et teda päästab mistahes olukorras välja lause “Sa ütled seda sellepärast, et ma olen must!” ja sarjas “Surmarelv” tapab mustanahaline politseinik Roger Murtaugh oma poja parima sõbra, kes jõuguliikmena tema pihta tule on avanud. Kas need stseenid ei selgita liiga hästi tegelikku olukorda USA-s ega ole seega poliitkorrektsed?

“Kuum pirukas” näitab jälle liiga hästi ära, kuidas noored 1980-1990. aastatel ja kümnend hiljemgi räigeid pidusid korraldasid ja üksteist käperdasid (ka tüdrukud) – kuidas saab poole sajandi vanustest “ahistamistest” skandaale korraldada, kui terve Hollywood näitab, et nii see elu käiski.

Filmikunst pingutab vahel kõvasti üle, aga samas näitab see ka reaalselt toimunut, sest filmindus üritab ikka inimesi neile omasesse keskkonda viia. Kõik see oli ja on, ning kaasaja hullude katsed midagi “mittesolvavaks” muuta võivad lõppeda kultuuripärandi hävitamisega.

Muide, tuntud raamat “Šaakali päev” kirjutab Pariisi geibaarist väljendiga “vananeva renegaadi kõlenäljane pilk” ja üks politseinik ütleb: “Need kuradi peded ajavad mu oksele!” Kultuurimarksistide tööpõld ootab seega endiselt põhjalikumat inkvisitsiooni.