Millal kultuurimarksistid Lääne filmikunsti lammutama asuvad?

Repliik,
- Updated
©Scanpix
Sarjas “Surmarelv” puutus politseinik Roger Murtaugh (näitleja Danny Glover) väga palju kokku reaalsustega mustade kogukonnas. Pilt on illustratiivne.

On raske ette kujutada, mis saab siis, kui vasakliberaalsed vandaalid lähevad kord Lääne viimase 30-40 aasta filmikunsti kallale.

Nii on menusarjas “Sõbrad” koht, kus Joey ja Ross ärkavad diivanil üksteisele liiga ligistikku, hüppavad hirmunult püsti ja ei anna tükk aega teineteisele kättki – millal see stseen homofoobseks kuulutatakse?

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Sarjas “Damon” ütles mustanahaline politseinik Damon, et teda päästab mistahes olukorras välja lause “Sa ütled seda sellepärast, et ma olen must!” ja sarjas “Surmarelv” tapab mustanahaline politseinik Roger Murtaugh oma poja parima sõbra, kes jõuguliikmena tema pihta tule on avanud. Kas need stseenid ei selgita liiga hästi tegelikku olukorda USA-s ega ole seega poliitkorrektsed?

“Kuum pirukas” näitab jälle liiga hästi ära, kuidas noored 1980-1990. aastatel ja kümnend hiljemgi räigeid pidusid korraldasid ja üksteist käperdasid (ka tüdrukud) – kuidas saab poole sajandi vanustest “ahistamistest” skandaale korraldada, kui terve Hollywood näitab, et nii see elu käiski.

Filmikunst pingutab vahel kõvasti üle, aga samas näitab see ka reaalselt toimunut, sest filmindus üritab ikka inimesi neile omasesse keskkonda viia. Kõik see oli ja on, ning kaasaja hullude katsed midagi “mittesolvavaks” muuta võivad lõppeda kultuuripärandi hävitamisega.

Muide, tuntud raamat “Šaakali päev” kirjutab Pariisi geibaarist väljendiga “vananeva renegaadi kõlenäljane pilk” ja üks politseinik ütleb: “Need kuradi peded ajavad mu oksele!” Kultuurimarksistide tööpõld ootab seega endiselt põhjalikumat inkvisitsiooni.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused