Millal reetsid eestlased Laulva revolutsiooni ideaalid?

Repliik,
©Uued Uudised
Eesti piir jääb võõrtööjõule suletuks ka pärast eriolukorda. Pilt on illustratiivne.

Kui lugeda statistikaameti kokkuvõttest sisserände kohta lauset “Kõige enam saabus aga Ukraina ja Venemaa kodanikke”, siis tekib kurb küsimus – mis sai 1988. aasta laulvast loosungist “Peatage Lasnamäe!”?

Eestis on veel väga palju 1988-1991. aasta Laulva revolutsiooni inimesi, kes mäletavad, et meie üheks peamiseks eesmärgiks oli lõpetada idapoolne sisseränne, mis oli selleks ajaks juba demograafilise situatsiooni paigast löönud ja tekitanud meile 300 000 inimesega vaenuliku võõrkogukonna.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Täna tunduvad kunagised võitlused täiesti unustatud olevat. Ivo Linna ei laula enam tänavate tõmbetuules sihitult hulkuvast migrandist (kes on siin endiselt alles), vaid esineb kõigi- ja salliveestlaste üritustel, riigi kaitsevägi (!?) viib okupatsiooni sümboli, pronkssõduri jalamile sinimustvalge pärja lindiga “Eesti rahvalt”, Eestit esindab Euroopa Liidus paduputinist Yana Toom ja nii edasi – allakäik on kapitaalne.

Ja see kõige hullem – sisseränne idast ja lõunast, slaavi maadest. Paljud vanemad ettevõtjad, eriti talunikud maalt, osalesid ise Laulvas revolutsioonis, mis oli suunatud idapoolse sisserände vastu – ja nüüd veavad nad nunnu näoga neidsamu slaavlasi jälle sisse. Miks me siis üldse kunagi võitlemisega vaeva nägime, kui me teeme sama, mida tegi NKLP Keskkomitee teadliku rahvaste segamisena?

Need inimesed ei saa aru labasemastki loogikast – Eestis on vene keel juba okupatsiooniajast tugevalt sees, seda oskavad paljud, ja iga sisserändaja tähendab suurenevat vene keele kasutusruumi. Kui tavaliselt säilib põlisrahva keel maal, siis Eestis pole sedagi loota – laarilik-reformierakondliku maaelu hävitamisega põgeneb noorem rahvas maalt, asemele lähevad ukrainlased. “… kuni su küla elab, elad Sina ka,” on juba halb ennustus.

Ei maksa ennast petta sellega, et tegu on ajutiste võõrtöölistega – ajutisel on kombeks väga kiiresti alaliseks ja siis igaveseks muutuda, sest võõrtööjõud üldjuhul kinnistub, teda pole mitte korraks, vaid pidevalt vaja. Eesti ettevõtja jääbki e-riigis ukrainlase kahe käe peale vegeteerima.

See on kogu Eesti arengus üks meeletumaid reetmisi ja orjameelsemaid allakäike – taasluua rahvusriik, et peatada hukutav sisseränne, ja siis seda omaenda kätega jätkata. Seda teevad needsamad inimesed, kes omal ajal seisid käsikäes Lauluväljakul – nüüd on eestlusest sügavalt “poohui”, vabandatagu väljendi eest, mis on pärit just nendelt, keda sisse veetakse.

Kui küsida eestlaselt, kas temas on veel orja, siis tuleb vihane eitus. Aga orja meis on ja mitte vähe. Me ei suuda ju ise millegagi hakkama saada, vaid läksime hoobilt teise liitu, kes otsustab nüüd meie eest. Jah, Eesti astus EL-i vabatahtlikult, aga see ei loe – me ju ikkagi ei otsusta enam ise paljusid asju. Eesti eliidi viletsad riismed on häälestunud sellele, et meie eest otsustavad teised, ja nendega koos muutub lambaks ka rahvas.

Eesti rahva orjameelsus naases koos Euroopa Liiduga – raha nimel võib teha kõike, vedada sisse võõraid ja suruda oma rahvas kaitseasendisse ja edasi põlvili. NKLP “puruvanakesed” oleks selliste arengute peale uhked – me jäime impeeriumi orjadeks, kuigi teises võtmes.

8 commentsOn Millal reetsid eestlased Laulva revolutsiooni ideaalid?

 • Avatar

  Punaparunid. Mäletate sellist mõistet? Kas Eesti kodanikele konkurentsivõimetut palka pakkuvad, nende asemel välistööjõudu eelistavad/majutavad suurfarmide omanikud ei meenuta rohkem endisaegseid majandidirektoreid kui klassikalisi eesti talunikke? Mäletan hästi 1980-tel sovhoosidesse ehitatud kortermaju, mis olid mõeldud Venest ja Ukrainast sisseveetavate võõrtööliste eluasemeks. Need majad jäid mu kodukandis toona tühjaks aga näe, ‘punaparunid’ pole mõtet maha matnud. Ühiskond on mõneti tupikusse jõudnud. Huvitav, kas järgmiseks ajaloospiraaliks saab olema nn. suurtalude tükeldamine, et ühe hiigeltraktori ja 100 odavalt makstud põllutöölisega ‘paruni’ asemel oleks jälle 100 väiketalu 3-4 lehma, väiketraktori ja oma küla talgulistega?

 • Avatar

  Laulva revolutsiooni ideaalid reedeti siis, kui algas “ärastamine”. Mart Laari ideaalid jäid kitsaks tema “tagatoa” ambitsioonidele, sealt võrsus uus nn. reformierakond, kes algatas äritsemise erastamise väärtpaberitega, riigi varade vaheltkasuga välisfirmadele maha müümise, väliskapitali riiki meelitamise sildi all Eesti majandusliku koloniseerimise, hakates ise kvislingiteks seda kolonisatsiooni vahendama. Väliskapital tuli ära kasutama meie siis veel odavat tööjõudu. Nüüd, kui meie inimesed tahavad ka paremat palka saada, pressitakse meile peale odavamaid Ukraina venelasi. Samasugune majanduslik kolonisatsioon, nagu see oli Vene võimu all. “Peatage Lasnamäe” ei ole oma aktuaalsust kaotanud, ainult et nüüd juba tuleks ka hüüda, et peatagem Viimsi!

 • Avatar
  Helge tulevik

  Ei hakka eestlane armastama hoholli ega venelast, muudest rääkimata. Kobiseb vaikselt midagi omaette habemesse, kuid läheb otsekohe üle inglise või vene keelele, kui välismaalane kõnetab. Treenib varakult lömitamise MM-iks. Talle on ülioluline, mida temast kaugemal arvatakse. Ise peab seda viisakuseks, vaat et diplomaatiaks. Rahvuslik uhkus – see on saatanast, see on kõige kurja juur ja fašismi algus.
  Külalisi vastu võtta on tore, kuid oma korterisse elama neid millegipärast kutsuta. Veel mitte. Isegi Tarand pole oma kutset korranud, kuid tulevikus ei saa välistada. Varsti hakkavad kodumaised esilömitajad sedagi harrastama. Ehitame Lindanisa otsa vikerkaarevärvilise mägra maja ja kõik tulnukad on ülimalt rahul. Ise kolime suitsusauna elama. Jaanitulel paneme pärjad pähe, laulame kõik käest kinni ümber lõkke Iffiga kumbaya’d ja tõotame igale tulnukale igavest sõprust. Uue eestlase prioriteet on, et lasna-boltik ei solvuks!

 • Avatar
  uskmatu-toomas

  Oi kuidas te hakkate aastate pärast venelasi armastama kui ukrainlaste arv on ületanud kriitilise piiri ! Tooge aga sisse rohkem
  ukrainlasi !

 • Avatar

  Ise küsin ise vastan – artiklis sees lausa mis võtab kokku miks reetsime – “laarilik-reformierakondliku maaelu hävitamisega”.

  Oma poolselt selgitaks ka seda, et rahvas usaldas oma valitsejaid. Kuidas pidi rahvas teadma, et rõhuvas enamikus jäid Teda juhtima endised bürokraadid kelle hinge tegi soojaks “rahvaste sõprus” ja kelle jaoks eestlased on “üks väike häbematu natsi punt”. Kuidas pidi keskmine kodanik teada, et seda “laulvat revolutsiooni” plaaniti ette Kremlis juba 1972 aastal. Kuidas pidi rahvas teadma, et kõik see nn “sini-must-valge” liikumine koosnes suurelt jaolt KGB agentidest. Kinni pandi ju ainult need kes ei olnud nõus “koos laulma” seda laulu mida KGB tahtis – Mart Niklus, pastor Meri ja veel mõned. Kui sündmus oli juba läbi ja soodsatel/võtmepositsioonidel istusid omad nahad siis võis ju mõnele mõne sellise näitliku koha anda – hoiab suu – riik ju nüüd “oma”.

  Kas see just lohutab kedagi või mitte aga ega teistes endistes “liiduvabariikides” (ka Venemaal) asi parem pole :/

 • Avatar

  Et millal reetsid?
  Kohe kui jõudis kätte jagamise aeg.
  Krabada, krabada ja krabada, tallates teisi surnuks- hunt selle oma riigi, vabaduse ja muuga.
  Täna ja kohe rikkaks! Vahendeid valimata!

 • Avatar

  Mis vahe on ukrainlasel, kes tuli vene ajal ja kes tuleb praegu. Mitte mingisugust. Ehk vaid see, et tegelikulkt vene ajal inimesed sunniti kolima NL-i teistesse piirkondadesse. Ja ka küüditamine ei toimunud vaid meilt välja, vaid ka Eestisse küüditati inimesi Venemaa avarustest, kes ei soovinud ilmtingimata siia rännata ja oma koduküla maha jätta. Seega küsin ma eelkõige Reformierakonnalt – teid häirivad Keskerakonna venekeelsed valijad, kes tulid siia nõukogude ajal, samal ajal kui te toetate ukrainlaste ja teiste slaavlastest võõrtööjõu sisserännet tänasel päeval. Seega on see erakond üdini silmakirjalik ning on nõus sentide eest eesti rahvusluse maha müüma. Reformierakond ei ole eestimeelne erakond, kulla rahvas!

 • Avatar

  Selleks EKRE saadikud parlamenti valitigi, et nad hoiaksid Eesti eestlaste jaoks ennekõike. Valijad- ca 100 000, loodavad, et nende poolt valitud saadikud ja poliitikud teeksid oma tööd tõsiselt, mitte vaid ei võtaks suurt palka nurrudes vastu.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused