Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Milleks Reformierakonnale põhiseadus, kui saab ka ilma

-
02.07.2024
Ettevaatust, oravad!
© UU

Oleme jõudnud oma niinimetatud “demokraatliku õigusriigiga” jõudnud sinna, et ühe erakonna juhatus otsustab, kes saab ministriks ja kinnitab tema, mitte president…

Nimelt OTSUSTAS Reformierakonna juhatus, et “Kallas astub juulis peaministrikohalt tagasi ning senine kliimaminister astub valitsuse etteotsa”.

Kas enam ei kehtigi Eesti Vabariigi põhiseaduses sätestatu: Vabariigi Valitsus astub tagasi peaministri tagasiastumise korral; Vabariigi president määrab 14. päeva jooksul Vabariigi Valitsuse tagasiastumisest peaministrikandidaadi, kellele teeb ülesandeks uue valitsuse moodustamise; Riigikogu annab peaministri kandidaadile volitused Vabariigi Valitsuse moodustamiseks.

Ei, meil on ametlikult maffiariik, kus ÜKS partei on juba pikemat aega tegutsenud oma reeglite järgi ja eiranud Eesti Vabariigi põhiseadust ja teisi kehtivaid seadusi, sest nemad teevad nii nagu neile sobib.

Meenutagem või sedagi, kuidas nad Keskerakonna valitsusest välja viskasid ja lihtsalt asendasid teistega ilma seadusega ettenähtud protseduure järgimata.

 

Kert Kingo, riigikogu EKRE fraktsiooni liige