Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Milleni viib haige mõtlemine: tööjõusoovitusest tehakse hetkega igatsus kolhoosikorra järele

28.04.2020
Laur Uudam kinnitas ühe väljaande kolletumist.
© Uued Uudised

Nii väärastunud seisukohta, nagu esitas Õhtulehe arvamustoimetaja Laur Uudam, on raske välja pakkuda – EKRE ihalevat kolhoosikorda tagasi.

Jane Austini kuulsas armastusromaanis “Uhkus ja eelarvamus” on hetk, kus üks peategelastest Fitzwilliam Darcy ütleb Elizabeth Benneti silmade kohta komplimendi ja saab kohe armukadedalt austajannalt kommentaari: “Te saate endale “toreda” ämma!”, viidates Elizabethi lobasuust emale. Darcy vastab seepeale, et naiste mõttemaailm olevat kiire – ühe hetkega meeldimisest abieluni.

See võrdlus pole sugugi naiste halvustamiseks, kuid sobib ideaalselt Laur Uudami kohta – ühe hetkega kolhoosikorda ja sealt tsaariaegsesse külaromantikasse, kõike seda ühe hingetõmbega, eesmärgiks vihkamisest tingitud soov kedagi sopaga üle valada. Sama tegi ka reformierakondlane Kristen Michal, kes jõudis koguni Põhja-Koreasse välja.

Uudami-sugused rikutud mõttelaadiga inimesed teeksid tõenäoliselt mistahes asjast kohe põhjapanevad järeldused, mis jooksevad jalapealt rappa. Aga see pole tänasel ajal ime, kui peale läheb väide, et “Putin vihkab geisid ja EKRE ka, järelikult on EKRE Kremli käsilane”. Või et Austria rahvariided olevat natslikud, sest neid olevat kantud Anschlussi järel propagandafilmides.

Naastes ühe klassiku juurde, tuleks küsida tema sõnadega: “Kas nii palju lollust korraga haigeks ei tee?”