Millest ei räägita: Biden võis valimised võita, kuid ta pole veel president

Repliik,
- Updated
Üks Bideni kohta käivaid nalju.

Praeguse järjekordse skandaalikese taustal unustavad lärmajad terve rea olulisi asju.

Kõigepealt pole Biden veel president – tal on 290 valijamehe hääled, kuid ta pole läbinud veel ühtegi ametlikku protseduuri, tema valimist ja oma kaotust pole tunnistanud vastane ehk istuv president, valimistulemused pole läbinud võimalikke vaidlustamisi ja tema ametisseastumise aeg on alles tuleval aastal. On vara rääkida liitlassuhete rikkumisest – praegu on seaduslikuks presidendiks Donald Trump.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Saates “Räägime asjast” jutustasid saates osalejad pigem sellest, millest on rääkinud praegune USA president, kellel on küllaga alust võltsimisi uskuda.

Hea on võrrelda ka Valgevene ja Ameerika valimisi. Ebademokraatliku Valgevene puhul piisas mõnest signaalist valimistulemuste võltsimise kohta ja kogu lääänemaailm kuulutas Lukašenka usurpaatoriks. Too ise muidugi eitab võltsimisi ja kinnitab oma valimise õigsust.

Et demokraatlik USA sama teed ei läheks, ei saa Biden ennast kohe presidendiks kuulutada, kuni tema vastu esitatud süüdistused pole ümber lükatud ja kahtlusalused hääled üle loetud. Aga Ameerikas ja Bideni toetajate leeris üritatakse “lukašenkat” teha.

Pealegi on ka Bideni võidu korral suur osa Ameerika ühiskonnast tema vastasleeris. Ta on küll lubanud ühiskonda ühendada, kuid ei maksa unustada, et demokraadid tegid neli aastat kõik USA hoidmiseks polariseerituna, rünnates Trumpi praktiliselt igast küljest.

Trumpi toetajaskond on tohutusuur ja mida on Bidenil neile pakkuda? Demokraadid peavad kõigepealt piltlikult kõhu täis söötma sellel pööblil, kelle nad Trumpi kukutamiseks tänavatele tõid. Kasvõi võtma politseilt raha ära, et nad mustade kuritegevusega võidelda ei saaks.

Ameerikas pole miski veel lõppenud.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused