Minister Kiik leiab, et kuigi ta oma tööga hakkama ei saa, tuleb siiski lasta tal edasi susserdada

Repliik,
- Updated
©Uued Uudised
Tanel Kiik liikus Keski toiduahelas järgmisele “levelile”.

Kaja Kallase valitsus ning käpardlik töö- ja terviseminister Tanel Kiik on väidavad, et kuna on kriis, siis ei tohi ametist maha võtta isegi neid, kes oma kohustustega hakkama ei saa, vaid tuleb jätkata soss-seppadega allakäiguteel astumist, mitte uutega asjade parandamist.

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik tõrjus kolmapäevasel Terviseameti briifil taas enda tagasiastumise teemat, märkides, et see ei aitaks kriisi lahendada. Aga kui leiaks pisut targema ja kompetentsema inimese, kes seda siiski teeks?

TV 3 ajakirjanik meenutas Kiigele ministri varasemalt öeldut, et kui haiglad ei suuda enam koroonapatsientide tulvale vastu panna, siis ta võtab selle eest vastutuse.

Kiige sõnul ütles ta varem ja ütleb ka praegu, et tema vastutus on, et haiglaravi võimekus oleks tagatud. “See, et seda vastutust on käsitletud tagasiastumisena, siis minu silmis küll antud juhul tagasiastumine haiglaravi koormust ei leevenda,” ütles Kiik. Seega taganeb soss-minister lisaks ka oma lubadustest.

Ministri vahetus ilmselt koheselt haiglate koormust tõesti ei vähenda, kuid kindlasti muudab see paremaks võitluse koroonaviirusega, mille tagajärjel langeb ka haiglate koormus. Kiik ei ole lihtsalt haiglate võimekust taganud ja vastutavale kohale on vaja kedagi, kes seda suudaks.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused