Mis on Rail Balticu mõte? Mitte raudtee, vaid eraldatav raha…

Repliik,
©Uued Uudised
Rail Baltic on helesinine unistus, mis on varjutanud siseriikliku raudtee tegeliku vajaduse. Pilt on illustratiivne.

Poliitikavaatleja Harri Kingo arutleb selle üle, miks kulukat ja suuresti mittevajalikku Rail Balticut üldse tagant utsitatakse, ja leiab, et kõige aluseks on voolama hakkavad eurorahad.

“Ma ei mäleta seda poliitikut, kuid ühega neist ma kunagi RB-st rääkisin. Tema seletus oli lihtne: kui meile eraldatakse meeletuid summasid raha, et me ehitaksime RB, siis oleks väga rumal see rahapakk jätta vastu võtmata. Kui meie seda vastu ei võta, antakse see rahalaadung kellelegi teisele ja kulutatakse millelegi muule. Seega – raha tuleb igal juhul vastu võtta. Ja selleks tuleb RB ka ehitada. Nii ta seda RB asja mulle seletas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Mõistsin: RB on vaid õigustus see raha saada. Kas seda RB-d üldse vaja on, see pole oluline. Asja tuum pole meie poliitikute jaoks mitte raudtee, vaid see raha, mis raudtee jaoks eraldatakse. Igaüks loodab sealt endale mingi pisikese killu saada. Ja see “pisike kild” on selliste summade puhul ikka päris kopsakas. Lisaks hilisem RB hooldamine, milleks peab samuti hakkama kas riik või EL raha eraldama ja kust taas midagi kellelegi isiklikku karmanisse tilgub.

Paralleel tekkis Sotši olümpiaga, kuhu eraldati meeletud summad (need olid maailma kalleimad olümpiamängud), millest aga suur osa kadus mingite puukfirmade ja puukstruktuuride omanike ja juhtide taskutesse. Lisaks tehti juurdekirjutusi tööde mahu jms. osas hullemini kui kõige magusamal nõuka ajal. Umbes sama skeem on ilmselt RB puhul..

Tume pilveke aga hõljub krabajate peade kohal. Nagu olen aga aru saanud, Eesti firmasid ei taheta väga seal RB juures tegutsemas näha. Asja on enda hoolde võtnud mingid Euroopa suurettevõtted ja tegelikult on nemad sellele suurele rahale juba oma käpa peale pannud. Meie tegijatele jäävad ehk vaid kopikad. Aga seegi asi – need on küllalt suured kopikad.”

6 commentsOn Mis on Rail Balticu mõte? Mitte raudtee, vaid eraldatav raha…

 • Avatar
  Henri Ollevalaja

  Vaikus ja puhas loodus? Lootke Teie! Kaevandused tulevad metsade asemele, kui ka talud on eest hävitatud.
  RB eesmärk on Eesti võlgadesse mässimine ja seejärel võlgade katteks maavarade anastamine.

  EESTI RIIK ON MAAILMA RIKKAIM RIIK !!!

  Mille poolest? Maavarade poolest! “Per eestlane” kohe kindlasti ja üsna tõenäoliselt ka “per eestimaalane”! Vähemalt täna, vähemalt praegu.
  Teadsin juba sajandivahetusel, kui konsulteerisin kompetentsete teadlaste ning Eesti patriootide Endel Lippmaa – ja Hardo Aasmäega, et Eesti on tegelikult maailma üks rikkamaid riike. Enam-vähem tõese tulemuseni jõudsin eelnevalt ise huvi pärast asja uurides ja arvutusi tehes, kuid tegelikuna tunduva (!) olukorra seletasid mulle lahti need kaks tublit eestlast.
  ”Ära mitte loodagi, et meie võimumehed ei tea,- nad istuvad juba praegu miljoniliste lutipudelite otsas ja tulevikus hakkavad ammutama piimajõgedest…”
  Tegelikult oleme maailma riikide seas loodusvarade rikkuselt arvutatuna ühe elaniku kohta üsna tõenäoliselt esikohal!!! Uskumatu? Jah, uskumatu tõesti. Aga nii see on.
  Ja ideaalis: Me ei peaks seda teades hulluks minema, vaid kokkuhoidlikult ja ausalt-arukalt käitudes-kaevandades võiks eestlust tõepoolest säilitada aegade lõpuni.

  Nüüd lugu ise:
  EESTI ON RIKAS PRUUT.
  1991. aastal varjusurmast ärganud Eesti Vabariik on täna veel liialt lapseohtu, et mehele minna. Kosilased (Venemaa, Euroopa Liit, Põhjamaad, USA jt.) teevad praegu kõik, et tulevikus kaunitariks sirguvast Eestist endale väärt kingitus vormistada. Peigmeeste ja isameeste omavahelise sobingu tulemusena on väike Eesti pandud Tuhkatriinu ossa: ta on vaene, tema arvamust ei küsita, ta peab olema alandlik ja kuulekas. Tegelikult on Eesti väga rikas pruut, kes võiks ise vabalt endale tulevikus printsi valida.
  Mis pruudil siis veimevakas on?
  Esiteks: põlevkivi on 2,3 miljardit tonni.
  Teiseks: fosforiiti on näiteks Rakvere maardlas 6 miljardit tonni. Euroopa suurim varu!
  Kolmandaks: kurikuulsat diktüoneemakilta on üle 60 miljardi tonni.
  Neljandaks: uraani leidub ainuüksi Toolse piirkonnas üle 27 tuhande tonni.
  Viiendaks: molübdeeni üle 57 tuhande tonni.
  Kuuendaks: vanaadiumi 150 tuhat tonni.
  Seitsmendaks: strontsiumi miljon tonni ja 25 miljonit tonni transuraane Kabala piirkonnas.
  Kaheksandaks: rauamaaki üle poole miljardi tonni Jõhvi lähedal 300 m sügavuses, kusjuures ta on kergesti rikastatav ja sisaldab 32% rauda, mis on sama hea, kui rootslastel Kirunas.
  Üheksandaks: kulda-hõbedat-plaatinat sadu tonne Võru lähedal ja tuhandeid tonne Põhjarannikul, mille kaevandamine täna (eriti Võru lähedal) on siiski veel ülearu kallis.
  Kümnendaks: graptoliitargilliidi varud on 70 miljonit tonni (sisaldab palju tsinki, pliid,niklit).
  Peale selle on veel: metsa üle 2 miljoni hektari, lisaks palju tsementlubjakivi, turvast, ravimuda, dolomiiti, puhast (põhja)vett, mineraalvett ja kui väga vaja, siis maaõli (naftat) ja gaasigi!
  Ja asukoht. Sama hea, kui kaunitaridel Panamal, Gibraltaril või Singapuril.
  Eestist rikkamaid pruute või võrdväärseid võib lugeda ühe käe sõrmedel. Sõrmi jääb ülegi. http://rahvuslane.blogspot.com.ee/2017/05/neljas-eestlase-avalik-poordumine.html

 • Avatar

  “Mis on Rail Baltiku mõte?” – kas Te kallis Eesti rahvas aru ei saa, et analoogne raha lüpsmise ja jagamise projekt oli minu nooruses Baikal Amuuri Magistraal lüh. BAM (maailma pikim ja kulukaim raudtee) – nüüd kasvab see metsa ja kellelgi seda vaja ei ole.
  Komnoortele oli vaja sel ajal lihtsalt leida mingi silmapaistev ja suur lööktöö – samas tulemus kedagi ei huvitanud. Peaasi, et sai raha jagada!
  Ei olegi RB-l mingit mõtet ja tegelikult rahvast kellelgi pole seda vaja – peale suurte rahade jagamise.
  Corona on samasugune leiutis raha jagamiseks. Maailmas kusagil ei ole covid-19 andnud pandeemia mõõtmeid, et oleks pidanud piirid kinni panna ja majanduse põhja lasta.
  Itaalia tillitas kogu Euroopat – seal suri coronaga 20-ne inimese ringis. Näidatud laibahunnikud olid tavalised vanadusse surijad, keda märgiti corona pähe et rahastust haiglatesse saada (Itaalias sureb u. 265 tuhat inimest aastas…)

  • Avatar

   Kahju Teist. kes iseseisvalt mõtelda ei viitsi või ei oska…Seda raudteed on vaja väga ja eriti Tallinn-Soome-Rootsi ühendusega just sõjaseisukorras NATO’le, sest nende avalduses oleme me strateegiliselt raudteede poolest kõige mahajäänum riik EL’is, mis ei võimaldagi kellelegi vastu hakkata! Vaenlane on tundidega kohal ja siis alles kakab NATO laevu laadima kui Balti meri juba vastasae laevu täis ja õhuruum ka nende kontrolli all. Venemaad pommitama ei hakata, sest seal ei ole NATO’t vaja kaitsata – neid seal ei olegi. Sama mõte on selle raudtee puhul paljudel taibukatel, kes ,,peldikuseinu” ei vaatagi. Neil on muud targemat teha….

 • Avatar
  Tõnu Päev Päev

  See on samasugune “rahapoliitika” nagu enamiku eurorahade abil teostatavate projektidegi puhul. Saad mingi summa, aga omafinantseering ehk oma raha kulutamine peab seejuures olema ca 20% projekti maksumusest. Seejuures tuleb see 20% mitte otsustaja enda rahkotist vaid maksumaksja omast. Seega on ka see 20% võõras raha. Võõra rahaga võib hoopis teisel kombel ringi käia kui enda omaga. (rumaluse maksavad kinni teised). Lisaks sellele, et otsustaja praktiliselt ei kuluta midagi, on tal võimalus lõigata nii rahalist kasu projektis osalemise töötasude vms. näol. Rääkimata ka võimalusest ametialast, karjäärialast, poliitilist profiiti lõigata. Maksumaksja rahakoti tühjenemise arvelt. Sisuliselt on euroraha ühest küljest odav raha, teisest küljest kallis…, mis peab tekitama meis tänutunde ja kohustuse alati euroraha jagajaid vastuteenetega tänada. Selliste projektide tegelik mõõt oleks see, kas erainvestor otsustaks sellise projekti kasuks, kas ta investeeriks sellesse oma raha.

 • Avatar

  Krabajatest ma lisaksin, et igal riigiasutusel ja omavalitsusel on olemas omad “railbaltikud”, millede läbi suht primitiivsetel skeemidel kodanike maksurahad lahustatakse.
  Loodan, et asi on paranenud siiski, sest REF valitsemise ajal võis üsnagi avalikult varastada ja lahustada märkimisväärseid summasid, eeldusel, et osa sellest “annetatakse” REF obštšakki. Selline annetus tagas puutumatuse, krooniajal oli asi ikka hull, sest sadu ja sadu tuhandeid hõlmavad vargused said politsei poolt kenasti sellisteks silutud, et isegi kriminaalasja algatamiseks polevat mingit alust. Elav näide on omavalitsuse raha lahustamine vaid ühe “projektiga” summas 358 000 krooni.
  Kuriteoteatele tuli vastus, et kui ikka veel kaks tuhat (kui oleks summa 360 tuhhi) oleks varastanud, siis me alles neile teeksime- aga vot 358 tuhhi on vähe varastatud ja ei mingit krimkat!
  Seega- praeguses vääringus 23 000 eurot tasku panna polnud märkimisväärne.
  Muide, seesama tegelane oli just omavalitsusest 32 000 EUR vargusega kohtu all eelmise aasta lõpul.
  Viimaks ometi ja vaid tänu sellele, et tal puudus praeguses olukorras REF “katus”. Tal õnnestus sarnaselt ja karistamatult tegutseda alates 1998. aastast, seega 20 aastat! Kui palju nende aastate jooksul kodanike raha “obštšakki” lahustati- seda võib oletada.
  Sarnaste “railbaltiku” skeemidega, mis kõlab juudi vanasõnana: “Ne nado mne bolšuju zarplatu- daite mne malenkii sklad”, ehk siis “Pole mulle vaja seda suurt palka, andke mulle tilluke ladu.”

  • Avatar

   Lisan viimase lause õige, venekeelse kirjapildi, no sellest “juudi vanasõnast”.
   “мне не нужен большой оклад, дайте лучше маленький склад”

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused