Mis on ühist Delfil, Reformierakonnal ja Vene propagandal?

Repliik,
©Uued Uudised
Delfi oli, on ja jääb kahtlase väärtusega meediakanaliks.

Kui Venemaa alustas Ida-Ukrainas agressiooni, levitas üks Vene telekanal pilti ukrainlaste „kuritegudest“ Donbassi venelaste kallal. Asjatundjad selgitasid välja, et loo juures kasutatud pilt pärines Bosnia sõjast ja kui venelastele ette heideti, et nad levitavad libauudist vale pildiga, kehitasid nood ükskõikselt õlgu: „Noh ja mis siis, et pilt on Bosnia sõjast? Nagunii teevad ukrainlased täpselt samasuguseid kuritegusid!“

Täpselt samamoodi käitus Delfi, kui selgus, et libauudist „pederaste“ sõimanud EKRE poliitikust pole tõsi – too ei saanud seda autoaknast öelda, sest ei käi autoga tööl. Sopakanal ja piketti korraldanud Reformierakonna homolemb, kes peab üleval libauudist levitanud kommuuni, kehitasid samuti õlgu: „No ja mis siis, et see polnud see mees – nagunii mõtleb ta niimoodi!“

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Delfi ajakirjanikud, sealhulgas tibiajakirjanik Greete Palgi, on täpselt Vene telekanali suhtumisega – nemad teevad oma tööd siinse meedia-Donbassi nimel ja mis siis, kui valeinfo ette satub, eesmärk pühitseb abinõu.

Ajakirjandusel on veel üks lihtsustatud töövõimalus leitud – kolada ringi sotsiaalmeedias, leida sealt oma poliitiliste vastaste kommentaar, see aluseks võtta, korjata juurde ohtralt opositsiooni arvamusi ja siis kogu see soust avalikku ruumi paisata. Postitaja enda arvamust pole ajakirjaniku arvates vaja uuesti ja eraldi võtta – see on see, mida ta sotsiaalmeedias on öelnud.

Nii ongi Delfi avardanud ajakirjandusliku prostitutsiooni võimalusi.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused