Mis toimub riigiasutustes? Kas mitte ükski kirjavahetus ega ametlik dokument pole enam kaitstud?

Repliik,
©Scanpix
Tundub, et kui EKRE ministritele on vaja “ära teha”, tassitakse dokumente ametkondadest meedia kätte lausa sületäite kaupa. Pilt on illustratiivne.

Meeletu nõiajaht EKRE ministrite ümber tekitab küsimuse, et kas riigi ametkondade suhtluskanalid on nüüd siis täiesti meediale avatud ja ametnikud jagavad ametlikke dokumente oma suva järgi?

Ametnikud lekitasid Jakko Väli töölepingu, maaeluministeeriumi kantsler Illar Lemetti on avalikustanud ametnike ja nõunike vahelise arutelu PRIA volituse teemal, VTA-st lendavad dokumendid igas suunas – mis siin riigis toimub?

EKRE poliitikud ei suhtle enam ajakirjandusega, sest mistahes sõna võib ajakirjanike äraväänatuna saatuslikuks saada – nüüd ei ole ka ministritel enam turvaline ei meilitsi suhelda ega ka ametnikega asju ajada, ilma et mistahes dokumendile lisataks “Ainult ametkondlikuks kasutamiseks!” Viimasel puhul saaks lekitanud ametnikule hundipassi anda.

Vilepillipuhumine on Eestis saamas rahvusspordiks ja alatus elunormiks – kõike seda juurutavad aktiivselt meedia ja poliitopositsioon. Miski pole enam püha, kui vastasele on vaja “ära teha”!

Kui opositsioon peaks kunagi võimule naasma, siis selleks ajaks on ilmselt lekitamine juba elunormiks saanud. Ligi ei käi rahapesuvastase võitluse komisjoni istungil – protokollid ajakirjandusele! Keit Pentus-Rosimannus ajab tööarvutis Autorollo asju – väljavõte meediale! Taavi Rõivas veab kauni daami külmkapi taha – fotod internetti! Kõik keeravad kõigile käru!

Reformierakonna opositsiooni jäädes on poliitiline kirvetöö valitsuse töö takistamisel saanud eriti räige väljundi – pole sigadustel otsa ega äärt!

Eestile on vaja avaliku teenistuse seaduse muutmist, mis lubaks ebalojaalsed, lekitavad, vastutöötavad ja poliitiliselt laetud ametnikud erru saata.

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused