“Moria kodutud” – uus nõks migrantide sokutamiseks

Repliik,
©Scanpix
Sellised migrandid, nagu esiplaanil olev noormees, tulevad sageli Euroopasse “lastena”.

Euroopa Parlamendi saadik Jaak Madison hoiatas hiljuti selle eest, et Euroopa Liit mahendab migratsioonialaseid mõisteid, muutmaks seaduserikkumist teatud situatsiooni sattumiseks, näiteks illegaalne immigrant (illegal migrant) – elamisloata immigrant (irregular migrant).

Sama tundub olevat ka AFP uudises: “Saksa kantsler Angela Merkel kinnitas neljapäeval Prantsusmaaga kokku lepitud plaani võtta vastu Kreeka Moria põgenikelaagri tulekahju tõttu kodutuks jäänud alaealisi.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Moria laagri telgid, mille migrandid ise maha põletasid, pole kellegi kodu ja seda pole ka Euroopa süürlastele, afgaanidele ja teistele, kes on enamuses majandusmigrandid.

Küll aga kõlab sõna “kodutu” mõjusalt härdasüdamelistele vasakliberaalidele, eriti kui lisada ka sõna “alaealised” – ja nad on valmis kogu Kolmanda maailma oma rinnale suruma.

Morias pole kodutuid, vaid inimesed, kes on teadlikult liikvele läinud, otsivad paremat elu ja süütavad ka “kodu” põlema, et saaks “kodutuna” edasi liikuda. Mis aga puutub “alaealistesse”, siis Lääne-Euroopal on olemas kogemus, et enamik neist ajab juba habet ja väidetavale vanusele tuleb lisada vähemalt kolmandik.

Muidugi on Morias olemas ka alaealisi lapsi, kuid nende rändeteele sattumine, eriti kui nad on saatjateta, on nähtus, mis vajab põhjalikku uurimist – sageli kasutatakse neid ära mingil moel Läände pääsemiseks. Kui laps on seaduslikult paigas, siis on perel lihtne järele tulla. Eriti kuritegelik aga on laste ärakasutamine, kus “isad” tõstavad kaastunde äratamiseks imikuid okastraataia kohale.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused