Nädalavahetustel raadioeetrid ummistav poliitiline jama on tüütu ja vaenulik

Repliik,
- Updated
©Uued Uudised
ERRi raadiomaja

Uue aasta esimesel nädalavahetusel jätkusid ka traditsioonilised raadiosaated, kus ajakirjanikud üksteise võidu poliitnädalat kommenteerivad. Selles sarjas võistlevad tähelepanu eest „Rahva teenrid“ erinevate kirjutavate ajakirjanike osalusel, samuti Anvar Samost ja Toomas Sildam Vikerraadios, Raadio 2 eetris olev „Olukorrast riigis“ Andrus Karnau ja Harry Tuulega ja samas jaamas kostuv „Rahva oma kaitse“, kus esinevad (b)anaaleksperdid Andrus Kivirähk ja Mart Juur. Lisaks kõlab poliitsaateid ka Kuku raadio eetris.

Kuid kõige populaarsem neist kõikidest on ikkagi TRE raadios pühapäeviti kõlav „Räägime asjast“, kus asjast räägivad Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna liidrid Mart ja Martin Helme ning mõni roteeruv saatekülaline. Viimase põhimõtteline vahe on selles, et kui ülejäänud saadetes arutavad nii Eestis kui ka maailmas toimuva üle ajakirjanikud, siis „Räägime asjast“ kommentaatorid on tegevpoliitikud. Samas antakse teiste erakondade poliitikutele sõna teistes saadetes teistel aegadel, näiteks on ERRi saatekavas isegi „Opositsioonitund“.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kuigi võiks eeldada, et ajakirjanike jutt on poliitikute jutust põnevam, siis tegelik elu näitab midagi muud. Need samad ajakirjanikud kuulavad ise igal pühapäeval kõrv kikkis Helmete saadet, et sealt lauseid välja noppida ja vastavalt oma vaadetele konfliktseid uudiseid kokku panna. Isegi ei püüta enam nägu teha, et üritatakse olla objektiivsed.

Samal ajal jäävad nende endi saated tähelepanuta, ehkki neid kokku võttes toodetakse seal tundide kaupa viha. Eeskätt on suunatud kogu vaen EKRE, aga viimasel ajal üha enam ka kogu koalitsiooni vastu, põhiline eesmärk näib olevat valitsuserakondi kenadel puhkepäevadel tülli ja kuulajaid närvi ajada. Juur ja Kivirähk pasandavad lihtsalt eetri täis, aga nemad peavad end humoristideks, mis on väljavabandatav.

Kui end superstaarideks ja kõiketeadjateks pidavad ning ennastimetlevad „poliitikagurud“ rahvast lõhestavad ning sisepoliitilisis pingeid tekitavad, pole sellest žurnalistide tsunftis suurt lugu, kui aga Helmed seavad näiteks kahtluse alla USA presidendivalimised, on see automaatselt julgeolekuoht.

Värskem näide on tänasest, kus üks Postimehe kirjatsura oli pandud TRE raadiot kuulama kindla ülesandega midagi EKREt kahjustavat sealt välja noppida. Nii ilmus lugu sellest, kuidas EKRE juhid kritiseerisid oktoobrikuiste Leedu parlamendivalimiste usaldusväärsust, tuues paralleelina välja valimised USAs. Vaese reporteri mannetu katse üritasid lendu aidata ka kolleegid Delfist ja Õhtulehest. Nende igapäevast leiba anna neile tänapäev.

Igatahes on üksteist nii ajaliselt, temaatiliselt kui ka meelsuselt katvaid raadiosaateid liiga palju, käib selge ületootmine ja kuulajate totaalne tüütamine. Samal ajal kõlab „Räägime asjast“ kui sõõm värsket õhku, mida toetavad ka nende saadete reitingunumbrid.

 

 

 

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused