Nagu taasiseseisvudes, päästab poliithuumor ka täna eestlase

Repliik,
©Uued Uudised
Harjuge sellega, et elekter on luksuskaup. Pilt on illustratiivne.

Tänasel taasiseseisvuspäeval on paslik meenutada aegu, mil Eino Baskin, Priit Aimla ja veel mitmed julgemad humoristid tegid nalju, mis vastupidiste arengute korral tähendanuks neile 25+5-reisi. Paraku oleme täna taas olukorras, kus vaid poliitiliselt mittekorrektne huumor aitab rasked ajad üle elada.

Eestis on praegu suurinaks mureks taevasse kerkinud elektri- ja soojahinnad, mille ümber käib meeletu sogamine. Nii rääkis peaminister Kaja Kallas valitsuse pressikonverentsil kolmapäeval nähtud rekordilisi elektrihindu kommenteerides, et muu hulgas tuleb uurida, kas elektritootmisvõimuste hooldustöid, mis olid üheks hinnahüppe põhjuseks, oleks võimalik paremini koordineerida.

“Põhjamaades on väga kuiv aasta ja suur osa energiast tuleb seal hüdroenergiast, mida on praegu vähe, erakordselt kuum ilm Euroopas, mis toob omakorda suurema tarbimise – kõik asjad on ühele ajale sattunud,” seletas Eesti Energia juhatuse esimees Hando Sutter.

Sellisele jutule vastuseks liigub sotsiaalmeedias järgnev lugu.

“Seoses kuumalainega, annab Viljandi Vesi teada, et homme 20 august kella 14.00 kuni 21.00 vahel maksab kant vett senise 2,03€ asemel 6800€.

Asi tuleneb sellest, et Soomes on samal ajal tünnisauna maailmameistrivõistlused ja kogu seni Soomest tulnud vesi kasutatakse riigis kohapeal ise ära.

Ülemiste järve peapump on hooldustööde tõttu remondis ja ülikalli 6800€se kandi hind tuleneb ühe Mustlas elava mehe põhjaveekaevu suutlikusest, mis on õnneks Viljandi Vee süsteemiga ühendatud.

Meeldejäävat taasiseseisvumist, Sinu Viljandi Vesi.”

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused