Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Naiivitarist välisminister Urmas Reinsalu ärkas alles 24. veebruaril

21.10.2022
Urmas Reinsalu näib arvavat, et alles Venemaa kallaletungiga Ukrainale hakkas uus ajajärk Euroopas. Paraku sigatseb Kreml juba aastakümneid, seda pole lihtsalt märgata tahetud.
© UU

Mõned naiivsed Eesti poliitikud räägivad endiselt mingist ammu välja kujunenud ja paika pandud korrast Euroopas ja maailmas, märkamata seda, kuidas juba 10-15 aastat jaotatakse terves maailmas mõjusfääre ümber.

BNS vahendab: Välisminister Urmas Reinsalu ütles reedel kõrgematel riigikaitsekursustel sügiskursuse lõpetajatele Roostal, et Venemaa sõda Ukrainas on lammutanud senise Euroopa julgeolekukäsitluse, mis tuleb uuesti taastada.

Reinsalu pole vist märganud, et Krimm ja Ida-Ukraina on juba 2014.-2015. aastast okupeeritud ja Ukraina sõda on vaid teravam jätk Venemaa ammusele poliitikale. Lisaks sellele on Venemaa suurendanud oma mõju Aafrikas, kus ta tõrjus näiteks Prantsusmaa Malist välja. Ka Hiina surub oma mõjuvõimu kogu maailmas jõuliselt läbi.

On arusaamatu, millisest “senisest Euroopa julgeolekukäsitlusest”, mida tuleb taastada, Reinsalu räägib? Kas sinna kuulub ka aastakümnete-pikkune (Saksamaa) mäng odava Vene nafta ja gaasiga, mis pani kogu Euroopa Kremli-sõltuvusse? Või naiivsus venelaste sigatsemisvõime osas? Sel juhul pole seal midagi taastada, see tuleb selja taha jätta.

Mingit “senist Euroopa julgeolekukäsitlust” pole ammu enam olemas, võitlus mõjusfääride kehtestamise nimel on juba ammu ka Euroopa jõujooni muutnud. 24. veebruaril ei muutunud tegelikult midagi, Kreml keeras oma sigadustes vaid järgmise, agressiivsema lehekülje. Kui miski pisut muutus, siis Euroopa sai kätte külma dušši, et venelastega äri ajada ja nende õnge otsa jääda pole õige, samuti et sõda võib jõuda ka heaoluühiskonnani. See on lihtsalt mõistuseni jõudmine.

Uued Uudised