Näitemäng sõnavabaduse ümber andis president Kersti Kaljulaidile kahtlase väärtusega pressisõbra tiitli

Repliik,
- Updated
©UU
President Kaljulaid on hetkel ühiskonnas üks lõhestavamaid isiksusi.

Selles, et meediaettevõtete liidu liikmeskanalite peatoimetajad presidendi aasta pressisõbraks valisid, pole midagi erilist – põhimõtteks on Kuldse Trio “Kurgid sulle, raha mulle!”

Kaljulaidi pressisõbraks valides rõhutasid peatoimetajad, et president on sel aastal jõuliselt vaba sõna eest seisnud ja pressivabadust kaitsnud, teatas liidu esindaja BNS-ile.

Ega massimeedia poleks saanudki teistmoodi otsustada – presidendi dressipluusi-show pani asja paika, sest kuidas jätta pressisõbra tiitel andmata sellele, kes väidab, et sõna on vaba? Kuigi väide on sisuliselt õige, on president juba algusest peale üritanud ühiskonnale selgeks teha, et EKRE sõna tuleb suukorvi ajada – seda peatoimetajad muidugi “ei märganud”.

Pealegi kaitses president tuliselt peavoolumeedia õigust kõmulisi intriige algatada, laimu levitada, ühepoolseid kajastusi leheveergudele paisata, inimesi kohtuta süüdi mõista ja valitsust igakülgselt rünnata. Seda kõike peetakse tänases Eestis ajakirjandusvabaduseks ja Eesti Meediaettevõtete Liidu peatoimetajatel on põhjust piiride kaotamise eest presidendile tänulik olla.

Pressivaenlast tänavu ei valitud – väidetavalt selleks, et mitte tekitada ühiskonnas uusi pingeid. Sest need pinged tõsteti laineharjale juba pressisõpra valides.

Kommentaarid

One commentOn Näitemäng sõnavabaduse ümber andis president Kersti Kaljulaidile kahtlase väärtusega pressisõbra tiitli

  • Avatar

    Millal Eesti rahvas ja riik sellest eputisest lahti saab?
    Monika Helme Kadriorgu 😉

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused