Ninatarga presidendi järjekordne fopaa. Millise mulje jätab see Eestist muule maailmale?

Taani kuninganna Margarethe II

Teisi alatasa õpetama kippuva president Kersti Kaljulaidi prohmakatest võib varsti kogutud teosed kokku panna, vaatamata sellele ei paista neile lõppu tulevat. Seekord eksis meie ninakas president etiketi vastu kohtudes Eestis visiidil olnud Taani kuninganna Margrethe II-ga.

Nimelt üritas ta presssifotograafide ees poseerides kuningannat kätelda, kuid muidu sageli targutav vaene Kaljulaid ei olnud kursis, et kuninganna annab esimesena kätt, seda muidugi juhul, kui ta üldse vajalikuks peab. Nii ei võtnud kuninganna meie presidendi kätt vastu.

Teleekraanidelt nähtud piinlik seik läks veel piinlikumaks pärast seda, kui Kaljulaid oli käe ehmunult tagasi tõmmanud. On näha, et kuninganna üritab viisakalt olukorda selgitada, kuid Kaljulaid kolistab ämbrit edasi – selle asemel, et mõru pill vaikselt alla neelata, kukub ta kuningannaga vaidlema ja näpuga vehkima. Milline mainekahju Eestile!

Lisaks kõigele ei kandnud ta ka peakatet, ehkki etikett nõuaks sedagi, kuna kuningannal oli kübar peas.

Elu24 pöördus etiketiekspert Erika Kolbakovi poole, kelle sõnul tuleks sellises olukorras alati lähtuda monarhi käitumisest. “Olgu näiteks Elizabeth II – see oleks väga suur eksimus, kui läheksime ise kätt andma. Kui ta annab käe, siis meie anname käe,” selgitas Kolbakov, milles fopaa seisnes.

President Kersti Kaljulaid on korduvalt silma paistnud väljakutsuva või lihtsalt sobimatu riietusmisstiiliga. Viimati tekitas vastakaid hinnanguid tema ilmumine Riigikogu saali dressipluuses, kuhu oli kirjutatud “Sõna on vaba”.

Kommentaarid