Niqabi kandev naine Tallinna tänaval karjub ühiskonnale näkku: mingit lõimumist ei tule!

Mosleminaised Taanis. Sellised kummitused mõjuvad euroopalikus ruumis ärritavate võõrkehadena.

Eestlasele võõras tänavapilt tungib Tallinnas halastamatult peale – juba pikemat aega kuuluvad sinna neegrite näod, nüüd aga on ilmunud näota naised.

Kolmapäeval laskusin Toompealt alla ja täpselt kell 15.45 tuli mulle Kik in de Köki juures vastu kummaline seltskond – kaks niqabi kandvat naist, silmaava nagu tanki vaatepilu, pikk hõlst maani, saatjaks noorem araablasest mees ja euroopalikult riides naine.

Panen kellaaja meelega kirja, sest pildistama ma neid võõrkehi ei hakanud – araablasest mees oli nagu pühasõdalane, kes vaatas igale inimesele, kes neid kummitusi jahmunult jälgis, kurjalt otsa. Pealtnägijaid oli peale minu kümneid teisigi.  Naised pidid läbi oma kotiprao jalge ette vaatama, et astmetel ei komistaks. Huvitav, mida nad üldse vanalinnast nägid?

Mõtlesin siis, et mis siin Eestis sünnib? Isegi immigrandisõbralikud riigid nagu Taani, Norra ja Prantsusmaa, keelustavad kogu nägu varjavad islaminaiste peakatted, Eestis aga patseerib see naisõiguslaste mängumaa avalikult ringi. See on otseselt teise riigi tavasid mõnitav väljakutse!

Pühapäeval nägin Järve Selveris moslemitüdrukuid, kes olid ilmselt üliõpilased, sest neid saatsid tudengitest noored eestlannad. Neil oli seljas islamiriietus hijab ehk siis näoovaalid olid näha. Rahvuslasena on mul hea meel, kui inimesed oma tavadest kinni peavad, kuid seda tuleks teha kodumaal, võõrsil aga tuleks võtta eeskuju sealsetest kommetest – muidu mõjub see erisuse rõhutamine väljakutsena, sest need naised kahtlemata teavad Euroopa liberaalse ühiskonna eitavat suhtumist mosleminaiste katvasse riietusse.

Asja negatiivne külg on ka see, et need mosleminaised tõmbavad endale tähelepanu, paljudele eurooplastele nad sellistena ei meeldi, tekivad kõõrdivaatamised ja ütlemised ning siis on jälle eesti rahvas võõravihas süüdi! Veel olulisem aga on moment, et selline väljakutsuv riietumisstiil ütleb Eesti ühiskonnale otsesõnu: me ei kavatse teie hulka integreeruda, meist ei saa liberaalse ühiskonna naisi, me oleme ja jääme moslemiteks. Ja sellistele saab ainult üht öelda: kaduge siit oma islamiühiskonda!

Kommentaarid