NordPool irvitab inimeste üle: elektrita ei jää keegi. Inimesed aga kardavad just olemasolevat elektrit

Repliik,
- Updated
©Uued Uudised
Esimesena jäävad vooluta eratarbijad. Pilt on illustratiivne.

Kõrge elektrihind on inimesed ärevile ajanud ja seetõttu peaksid asjasse segatud institutsioonid sõnu valima, kuid need ajavad hoopis asju hullemaks.

ERR kirjutab loos “NordPool: börsil pakkumist ületav nõudlus ei tähenda kellegi elektrita jäämist” järgmist: “Elektri kolmapäeval rekordiliselt kõrgele tõusnud börsihind tuleneb sellest, et päev-ette-turu nõudlus ületas pakkumist, ent NordPooli Baltikumi piirkonnajuht Ingrid Aruse kinnitusel ei tähenda see, et keegi tegelikkuses elektrist ilma jääks.”

Mitte keegi Eesti tavatarbijatest ei karda elektrist ilmajäämist, vaid nad kardavad elektri olemasolu ehk selle tarbimist liiga kalli hinna tõttu. Võib-olla olekski hoopis see tore, kui elektrit üldse ühe tunni jooksul poleks?

Kinnisvarafirmad teatavad juba üürnikele (konkreetne näide): “Teadaolevalt on täna, 17.08.22 elektrienergia rekordkõrge hind, seda eriti vahemikus 18:00-19:00. Selleks, et vältida ebameeldivaid üllatusi elektriarvel, soovitame oma elektritarbimist täna piirata.”

Kolmapäeval kella 18 ja 19 vahel kerkib elektri börsihind nii Eestis, Lätis kui ka Leedus 4000 euroni megavatt-tunni eest.

Uued Uudised

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused