Õigesti talitades ei pruugi me teadagi saada, mille ära hoidsime

Rubriik Repliik On
©EPA/Scanpix
Koroonaviirus on kogu maailma eriolukorda pannud. Pilt on illustratiivne.

Koos eriolukorraga on üha levimas arvamus, et kriisimeetmetega pingutatakse üle ja asjad polevatki nii hullud kui räägitakse.

Alati on targem üle- kui alareageerida, sest kuigi esimesega võivad kaasneda põhjendamatuna näivad kulutused, võivad teisega kaasneda inimohvrid ja veelgi suuremad väljaminekud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kui me mingi asja endast eemale hoiame, võib hiljem tunduda, et abinõud olid asjatud ja me saanuks sellest ka lihtsamalt üle. Paraku jääb hullem enamasti tulemata just tänu ennetavatele meetmetele.

Ka toimunud sündmused ei pruugi alati halvad olla, kui neist õppust võetakse. Kui seni on Milano võrkpalluritest alguse saanud haiguspuhangust räägitud kui suurest fiaskost, siis rakendusviroloogia professori Andres Meritsa sõnul võis Saaremaa haiguspuhang päästa Eestis hoopis hullemast.

“Poleks seda Saaremaa fiaskot olnud, oleks Filipp Kirkorovi kontsert olnud suurem fiasko. Üks viga võib vältida järgmist suuremat viga,” tõdes ta “Aktuaalsele kaamerale” antud intervjuus.

On ka vastupidiseid arvamusi. ERR-i raadiouudiste juht Indrek Kiisler ütleb, et “Praeguses olukorras näitab mehisust hoopis see, kui suudetakse anda asjadele tagasikäik. Mehine on see, kes ütleb, et piiride sulgemine ja kapseldunult oma riigis viirusepuhangu üleelamine pole sentigi targem tegevus, kui seda teha kõik koos.”

Kiisler võiks lugeda omaenda meediakanalit, kus öeldakse “ERR Valkas: Lätis on hakanud koroonajuhtude arv kiiremini kasvama”. Kas lõpetame “kapseldumise” ja laseme lätlastel haigust juurde tuua?  Aga Kiisleri kapseldumisetteheited viitavad sellele, et tegu on suuremat sorti “avatuse” pooldajaga.

Eestis on praegu üsna levinud Paeti-sündroom, mis tähendab vajalike abinõude kritiseerimist ja minnalaskmise õhutamist. Tavaliselt on selle taga isiklikud poliitilised huvid ja tahtmine erinevusega silma paista, kuigi Urmas Paeti viide Saksamaale ja Soomele kui avatuse säilitanud riikidele, sai kohe sealsetest pealinnadest tulnud uudiste kaudu ümberlükkamise osaliseks.

Praegu on kõigil riikidel võimalik kas rakendada karmid meetmed ja rääkida hiljem koroonaviirusest kui mõnekuusest kitsikusest, või talitada Kiisleri-Paeti soovituse järgi ja lugeda hiljem ohvreid kokku. Õnneks näitab kogu maailm piire sulgedes seda mõistlikumat poolt.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused