Opositsioon loob parlamendist purelevate koerte kuvandit  

Rubriik Repliik On
- Updated
©Uued Uudised
Riigikogusse on jõudnud inimesi, kel pole tegelikku mandaati ja kes sageli kolivad akna alla ehk eemalduvad oma erakonnast.

Kunagi varem ei ole Riigikogu mõttetus nii reljeefsena paistnud kui sellel nädalal.

Paljude inimeste jaoks on “riigikogulane” sõimusõnaks saanud ning nende palk ja soodustused on korruptsiooni sünonüümiks tehtud – nüüd loob opositsioon parlamendist ka purelevate koerte kuvandit.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Seejuures ei ole sotsid ja reformierakondlased oma destruktiivsust üles näidanud mitte sedavõrd eelnõude arutelu puhul (kuigi sedagi juhtub pidevalt), kuivõrd just istungite päevakorra kallal norides, nn protseduuriliste küsimuste kontekstis.

Näited: esmaspäev, istungi rakendamine, 15.00-15.50 ehk peaaegu tund aega takistas opositsioon Riigikogu tööd alustamast, nõudes peaminister Jüri Ratast kohe parlamendi ette koroonavastase võitluse kohta aru andma, kuigi peaminister oli teatanud, et saab tulla alles teisipäeval.

Kolmapäev, istungi rakendamine, 14.06-14.53. Indrek Saar küsis, miks juhatus on otsustanud läbi viia füüsilise istungi. Edasi järgnes pikk sõnelemine, kuigi keegi polnud juhatusele teinud ettepanekut kaugistungi korda rakendada.

Sotsid ja reformarid üritavad juba istungi rakendamise aegu pinged kõrgele kruvida, normaalne töörütm ära rikkuda ja laiemas plaanis seadusandlik töö seisata.

Opositsioon on selle Riigikogu koossesisu ajal teinud kõik, et parlamentaarset demokraatiat pärssida, olles ise samas veel hullemini otsedemokraatia vastu – ju siis sihivad nad suukorvistatud pseudodemokraatiat, mida näitab ka RE värske vihakõneseadus.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused