Opositsioon tõkestab kõige otsesemalt võimu teostamist ehk korraldab kuritegelikku võimuhaaramist

Repliik,
©Uued Uudised
Riigipöörajad aktsioonis.

“Oleks RK saadikud seotud mandaadiga – oleksid nad aruandekohustuslikud valija ees ja vajadusel tagasikutsutavad – tuleks praegu tagasi kutsuda kõik reformarid ja kõik sotsid. Opositsioon tervikuna. Sest sellist mõttetust, nagu nad on oma ligi 10 000 küsimusega korraldanud, ajalugu ei tunne ja see pole kuidagi kooskõlas avaliku võimu teostamisega. See aktsioon on otsene võimu teostamise tõkestamine.

Sisuliselt on see katse halvata riigis võimu üks haru, seadusandlik võim. See on sama katastroofiline ühiskonna jaoks, kui oleks halvata riigis kohtuvõim või täitevvõim. Pole võimalik seletada, et seda tehakse mingitel headel eesmärkidel. Seda tehakse valitsuse kukutamise nimel – kukutajad pole ise sellest saladust teinud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Riigivastane tegevus ei saa olla tegevus riigi huvides. Riigis ühe võimu haru seiskamine pole mitte ühegi Eesti inimese huvides, pole riigi kui terviku huvides. See on katse tasalülitada võim riigis, et siis ise võim haarata.

Demokraatiaga pole siin midagi ühist – demokraatia on algselt enamuse võim vähemuse üle. Kahe erakonna ladvik ja nende tegevus Riigikogus pole kuidagi kooskõlas Eesti Vabariigi elanike enamuse tahtega. See on ühe väikese inimeste grupi tahe – puhas avantüür.

Selline tegevus on hinnatav riigivastase kuriteona. Kui isegi RK kodukord sellist absurdse olukorra tekitamist võimaldab, siis antud juhul on tegemist seaduselüngaga, mida seaduses ei tohiks olla. Seaduselünk, seaduse puudulikkus ja selle ära kasutamine riigivõimu seiskamiseks pole kuriteo õigustus. Ei saa seda kunagi olla.

Ma pole kindel, et kellelgi jätkub südikust ja kindlameelsust avaldusega kuriteo kohta välja tulla. Ja et siis meie õiguskaitseorganitel jätkub ka ausust ja seaduskuulekust selle kaasusega tegeleda. Selline on meie olukord meie kodus – meie riigis.

Riigikogus toimuv on väga ohtlik pretsedent, sest kui tõesti peaks olema võimalik 10 000 mõttetu küsimusega Riigikogu seisata, siis tahtmise korral saab Riigikogu seisata ka üksainus isik – üks RK liige. Tal on vaja vaid mingi järgmise seaduseelnõu puhul kas 10 või 100 tuhat mõttetust kokku kirjutada – ja riik seiskubki.”

Harri Kingo, poliitikavaatleja

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused