Opositsiooni lammutav aasta – kogu energia kulus ainult hävitustööle

Repliik,
- Updated
©Scanpix

Käes on aasta viimane kuu ja aeg vaadata tagasi mööduvale aastale – kui valitsusel on midagi ette näidata, siis kuidas on opositsiooniga?

Praeguse koalitsiooni kolm erakonda suutsid saavutada üksmeele ja luua valitsuse, mille teket keegi ei oodanud, ning on seda ka aasta lõpuni koos hoidnud. Valmis riigieelarve ja palju tehti ka reaalselt ära – näiteks alkoholiaktsiisi langetamine ja raha Lätist koju tagasi toomine, sisekaitse reservile aluse panek, e-valimiste lahtiharutamise alustamine ja palju muud.

Isegi kui paljud neist algatustest osadele inimestele ei meeldi, on valitsus teinud tööd, täites võimaluste piires oma valijatele antud lubadusi. Ja seda pideva vastutöötamise kiuste.

Mida aga on terve aasta teinud opositsioon meedia toel? Nad on ainult intriige pununud, laimanud, kompromiteerivat kõmumaterjali otsinud, tülisid üles kiskunud, valitsuse ja Riigikogu tööd takistanud, inimeste elusid hävitanud ja nii edasi – opositsiooni tegevus on olnud destruktiivne, ühiskonda lõhestav ja selle ühtsust lammutav.

Opositsioon on alati valitsuse kiusaja, mis ongi vajalik, et too mugavustsooni rasvuma ei jääks, aga viimaste valimiste järgne valitsuse vastasrind on eriline selle poolest, et ta ei ehita ise midagi, ei lase seda ka teistel teha ning lammutab viimsegi, mis alles on. Ja seda lihtsalt raevust, et võimust ilma jäi.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused