Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Oravate seebiooper: Kallas helistas Ansipile ja ütles, et ei saa teda aidata, kui tal paha olla on

16.11.2021
Kaja Kallas

Reformierakonna tipus kisub päris inetuks seebiooperiks, mis on pigem lasteaia kui tipp-poliitika tase. Kui eurosaadik Andrus Ansip võrdles peaminister Kaja Kallast iseka mõisapreiliga, kelle arvates peab kogu elu ümber tema keerlema, siis populaarsust kivina kaotava hädavaresest Kallase vastus oli talle omaselt labane.

Kaja Kallas vastas täna pärast riigikaitse nõukogu toimunud pressikonverentsil ka erakonnakaaslase, endise valitsusjuhi Andrus Ansipi kriitikale. Kallas ütles vastuseks helilooja Sven Grünbergi intervjuud meenutades, et inimene läheb ikka kurjaks siis, kui tal on paha olla. Ja Kallas oli helistanud Ansipile küsides, miks tal paha olla on, et tema ei saa aidata.

Selline isiklik solvumine ja lapsik käitumine ei käi küll kuidagi hea poliitiku juurde. Aga mida sealt Reformierakonnast ja iseäranis ebakindlast ning padjaklubi juhtivast peaministrist ikka oodata.

Reformierakonna aseesimees Hanno Pevkur läks oma kommentaaris veel kaugemale ning võrdles Ansipit tema ütluse pärast Mart Helmega, kelle ütlused on kõlanud pigem komplimentidena.

Tundub siiski, et ainus, kes mitte millestki aru ei saa, ongi Kaja Kallas ise. Psühholoogid nimetavad seda seisundit eitusfaasiks.