“Orjalaeva oodates” ehk kuidas täispuhutud meediasündmus õhust tühjaks jooksis

Repliik,
- Updated
EKRE lööb alati tõe letti, millest mõned alles hiljem aru saavad.

Nagu oodanuks kolonialistid orjalaeva, samasuguse õhinaga olid Eesti mõned põllumehed vastas Tallinna lennujaama erilennuga saabunud ukrainlastel, kelle saabumisest tegi meie meedia suursündmuse ühes meeleolukate reportaažidega.

Filmiti ärevaid saabujaid, tehti positiivseid ja emotsionaalseid intervjuusid. Ometi ei olnud tegu olümpiavõitjatega, see erilennuki saabumine sarnanes pigem aegade taguse inimkaubandusega, kus kolonialistid musta töö tegijatele vastu tulid ja kes kõigepealt voolikuga üle lastakse ja puhtaks kasitakse. Nüüdsel puhul suunati saabujad otsejoones teste tegema ja seejärel karantiini.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

See erilennuki saabumine oleks olnud hea propagandatrikk neile, kes südamepõhjast rahvuskonservatiive vihkavad, kuid see tore tuhin sai juba järgmisel hommikul tagasilöögi – kolm koroonakoldest saabunut olidki nakatunud. Võib-olla isegi rohkem.

Äsjane kriitika Itaalia võrkpalluritest Saaremaal on meelest läinud, valitsuse ja kogu rahva ponnistustele koroona kontrolli alla saada, lasid põllumajanduskoda ja osad tööandjad lihtsalt kõrge kaarega täis.

Teades, mis toimub Ukrainas pandeemiaga seoses ja arvavad, et sealt inimesi siia tööle lennutades viirus levima ei hakka, pidid olema kurdid, pimedad või lihtsalt ahned ja ükskõiksed.

Kogu see kaasus viitab ühele kindlale sümptomile – EKRE hoiatustel ja väljaütlemistel kipub alati õigus olema, kuid kuna seda tehakse seniharjumatult otse ja ausalt, siis sellele vehitakse algusest peale nii meedia kui ka poliitiliste vastaste poolelt kõvasti vastu, sest selle tõe ütlesid välja just rahvuskonservatiivid. Ja kui ennustatud tulemus käes või seda kinnitab ka mõni teine osapool, siis lastakse kõrvad lonti ja üritatakse uue hoo käimatõmbamiseni veidi vait olla.

Nii on see samamoodi olnud Ukraina võõrtöölistega, kelle kohta on EKRE pidevalt osutunud kui terviseriskile, nii on olnud see NATO nõrkuse teemal, millele Mart Helme osutas ja mis peatselt ka NATO ekspertide poolt kinnitust leidis, nii on olnud see osade MTÜde ebaseadusliku rahastamisega, millele on oma EKRE vaateid toetava hinnangu andnud ka riigikontroll, kuid millele sotsiaalminister Tanel Kiik vägisis JOKK-skeeme otsib… Nii on see olnud väga paljude asjadega.

Ja õnneks on väga paljud inimesed vaatamata osade huvigruppide ponnistustele sellest tervemõistuslikult ka aru saanud ning kindlalt Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna selja taha kogunenud.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused