“Orjalaeva oodates” ehk kuidas täispuhutud meediasündmus õhust tühjaks jooksis

Repliik,
- Updated
EKRE lööb alati tõe letti, millest mõned alles hiljem aru saavad.

Nagu oodanuks kolonialistid orjalaeva, samasuguse õhinaga olid Eesti mõned põllumehed vastas Tallinna lennujaama erilennuga saabunud ukrainlastel, kelle saabumisest tegi meie meedia suursündmuse ühes meeleolukate reportaažidega.

Filmiti ärevaid saabujaid, tehti positiivseid ja emotsionaalseid intervjuusid. Ometi ei olnud tegu olümpiavõitjatega, see erilennuki saabumine sarnanes pigem aegade taguse inimkaubandusega, kus kolonialistid musta töö tegijatele vastu tulid ja kes kõigepealt voolikuga üle lastakse ja puhtaks kasitakse. Nüüdsel puhul suunati saabujad otsejoones teste tegema ja seejärel karantiini.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

See erilennuki saabumine oleks olnud hea propagandatrikk neile, kes südamepõhjast rahvuskonservatiive vihkavad, kuid see tore tuhin sai juba järgmisel hommikul tagasilöögi – kolm koroonakoldest saabunut olidki nakatunud. Võib-olla isegi rohkem.

Äsjane kriitika Itaalia võrkpalluritest Saaremaal on meelest läinud, valitsuse ja kogu rahva ponnistustele koroona kontrolli alla saada, lasid põllumajanduskoda ja osad tööandjad lihtsalt kõrge kaarega täis.

Teades, mis toimub Ukrainas pandeemiaga seoses ja arvavad, et sealt inimesi siia tööle lennutades viirus levima ei hakka, pidid olema kurdid, pimedad või lihtsalt ahned ja ükskõiksed.

Kogu see kaasus viitab ühele kindlale sümptomile – EKRE hoiatustel ja väljaütlemistel kipub alati õigus olema, kuid kuna seda tehakse seniharjumatult otse ja ausalt, siis sellele vehitakse algusest peale nii meedia kui ka poliitiliste vastaste poolelt kõvasti vastu, sest selle tõe ütlesid välja just rahvuskonservatiivid. Ja kui ennustatud tulemus käes või seda kinnitab ka mõni teine osapool, siis lastakse kõrvad lonti ja üritatakse uue hoo käimatõmbamiseni veidi vait olla.

Nii on see samamoodi olnud Ukraina võõrtöölistega, kelle kohta on EKRE pidevalt osutunud kui terviseriskile, nii on olnud see NATO nõrkuse teemal, millele Mart Helme osutas ja mis peatselt ka NATO ekspertide poolt kinnitust leidis, nii on olnud see osade MTÜde ebaseadusliku rahastamisega, millele on oma EKRE vaateid toetava hinnangu andnud ka riigikontroll, kuid millele sotsiaalminister Tanel Kiik vägisis JOKK-skeeme otsib… Nii on see olnud väga paljude asjadega.

Ja õnneks on väga paljud inimesed vaatamata osade huvigruppide ponnistustele sellest tervemõistuslikult ka aru saanud ning kindlalt Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna selja taha kogunenud.

15 commentsOn “Orjalaeva oodates” ehk kuidas täispuhutud meediasündmus õhust tühjaks jooksis

 • Avatar

  Mis puutub ukrainlastesse siis nad on tegelikult slaavlased ehk venelased. Samamoodi nagu setud ja saarlased on eestlased. Vaadates mis nende riigis toimub siis hullemad kui mõned muud rahvad.

 • Avatar

  Karl Gustav Jungi järgi on inimgruppidel kollektiivne alateadvus, see on rahvuslik ja ka poliitikas parteidel ja ususektidel. Selleks tulebki meedias jõuda võimalikult paljude inimesteni oma propagandaga, natsisaksamaal õnnestus see hästi, võta neist eeskuju.

 • Avatar

  Teine täituv hoiatus on hambuni relvastatud venelaste jõugud. Lugege tänast Eesti Ekspressi.

  • Avatar

   Ema on sul jõugus!
   Sa üldse tead, mis on “jõuk”?
   Sõnaseletus on siin ja paluks sul koheselt sellistest riigi repressiivameteid informeerida.

   “Jõuk (kamp, bande) on ühiste isiklike huvidega inimrühm. Jõuk tegeleb kõige endale haaramisega, mis on parajasti saadaval, ja peab oluliseks oma inimeste ja grupi käekäiku. Avalikke vahendeid kasutatakse nagu isiklikke.

   Kamba ideoloogia põhineb võistlemisel-võitlusel teiste kampadega: ei tohi olla nõrk, „kes pole meie poolt, on meie vastu“, „kas võit või kaotus“ (kolmandat võimalust justkui poleks). Toimub pidev konkurents territooriumi ja ressursside, või võitlus valijate pärast. Oponent või reetur tuleb hävitada.”

   • Avatar
    Näitan suunda

    Kui EKRE mõtleks välja nipi, kuidas Eesti keskmine töötu oma arvukatest kohtutäiturite armeest lahti saaks, siis julgeksid need töötud ehk tööle ka minna ja vajadus ukrainlaste järele kaoks kohe.

  • Avatar

   Eesti relvaseadus võimaldab lahkelt ja seaduslikult vene 5 kolonni relvastuda. Mitte kedagi see ei häiri! …olen sellele juba aastaid tähelepanu juhtinud.

  • Avatar
   Kremli ööbik

   A.P kommid tulevad vist otse Vene trollivabrikust…

   • Avatar

    Jõudu, külamees! Kui mõistus otsas, laliseb rumal ikka ja jälle sõna “Kreml”, sest endal igasugune arutlusvõime ju puudub. Kui oma pea ei võta, siis on teised kohe pahad?
    Paranda meelt, külamees- või saa kaineks. Harju, et peale sinu rumalate arvamuste on olemas ka Tõde.

 • Avatar

  Siseministeeriumil tuleb paigaldada elektroonilised jalavõrud neile 170, pluss nendega kokkupuutunud valeliku meedia esindajatele, nn tööandjatele. Hoidmaks silma peal, kus liigutakse ja kas karantiinist kinni peetakse. Kõik kulud nõuda sisse nn tööandjatelt.

  • Avatar

   Eks ta nii ole et inimene kuulab endast targemate nõuandeid aga rumal ei kuula kedagi ja läheb oma rumaluses edasi ja ükskord kukub auku.See käib sotside ja punaoravate kohta.Saalomoni õpetussõnades on umbes samasugune tsitaat.

   • Avatar
    Protestija

    Kas erke, ke ja isl on targad ja ainult punasotsid ja refid on lollid ja rumalad?

 • Avatar

  Lennukis levib see agressiivne viirus mõnuga….kolmest saab kolmkümmend…

 • Avatar

  2 oli positiivne tulemus 170-st. See tähendab, et 5 päeva pärast on meil 170 positiivset ja pluss põllumehed, meediarotid ja kõik muu seltkond kes nendega kokku puutus.

  • Avatar

   Miks külvad paanikat, TA juhiste järgi oleks nad karantiini läinud nii või naa. Ja see et riikide vaheline liikumine võib suurendada nakatunute arvu on samuti teada, miks on selle üle üldse niipalju vaja kaagutada ja hakata. Kui Eesti ehitajad koju said oli samuti nakatumiste tõus, TA jälgis ja ei arenenud sealt midagi edasi. Ei maksa tühja paanikat külvata ainuüksi sellepärast, et teile ukrainlased ei meeldi.

   • Avatar

    Õige, nii ongi tegelikult, et paanitsetakse liiga, midagi hullu polegi ju juhtund ega ka juhtu, on meie enda rahva seaski nohuseid ja köhaseid inimesi kogu aeg, kes nakatavad pidevalt teisi ja sellepärast ei paanitse keegi siin…….

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused